Rdesno mnohokvěté



host - 153.51 (?)
29.5.2013 19:26

A jejej, zase Pražák. A další napálený, koukám je nás povícero. Mě Pražák také napálil. K. L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 180.10 (?), 21.5.2011 7:17, zobrazeno: 17800x

Prosím o sdělení kde se dají získat sazenice vynikající léčivky Rdesna mnohokvětého He-shou-wu, které v našich podmínkách netvoří semena. Je to nejlepší léčivka na vlasy kde blokuje přeměnu testoteronu na dihysdrosteron a tím jako jediná léčivka ochraňuje vlasy před padáním a šedivěním.Také pomáhá ke zlepšení plodnost jak žen tak i mužů, snižuje krevní tlak, cholesterol atd. Velmi ráda bych získala sazenice. Děkuji všem za informace. Kristýna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.254 (?), 22.5.2011 22:27

Zkuste zadat Polygonum multiflorum a snad něco vypadne.Chtěl bych ale upozornit na závažný omyl, který se objevuje u několika firem a také v knize I. Jablonského a J. Bajera: Rostliny pro posílení organismu a zdraví, Grada,2007.Díky naprosté neznalosti rostlin zde dochází k záměně rdesna - polygonum a kokoříku - polygonatum, takže se objevuje název: rdesno, neboli kokořík mnohokvětý.Jde o kriminální omyl, protože kokořík jako příbuzný konvalinky je jedovatý i když naštěstí ne tolik.Proto bych byl opatrný při shánění této rostliny, zda firmy skutečně nabízejí rdesno. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 23.5.2011 6:25

Horší je že někteří prodejci záměrně prodávají jiné popínavé rdesna jako léčivku. Stalo se mi to na prodejní výstavě Flora Olomouc u pavilonu A, kde mi prodejce z velké zahradnické firmy Pražák z Droždína u Olomouce záměrně prodal za 80 Kč jiné rdesno než mnohokvěté což jsem poznal až v dalším roce kdy narostly přírustky na této rostlině. Přitom mi tvrdil že je to 100% rdesno mnohokvěté.!!!Také někteří prodejci prodávají místo kustovnice čínské naši plevelnou kustovnici cizí. Sazenice léčivek nekupujte na výstavách spíš u specializovaných prodejců např. zahradnictví Jikl z Martínkova, nebo zahradnictví kotvičníkova farma. Nebylo by špatné na téma podvodných prodejců zavést diskusi, aby se případní zájemci při koupi nestali obětmi podvodníků jako se to stalo mě u firmy Pražákovi z Droždína u Olomouce. Karel Freiberg      P.S. Poznat tuto rostlinu kdy ještě nemá plně rozvinuté listy je obtížné, když lodyha vypadá stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.10 (?), 28.5.2011 16:48

Prosím o sdělení jak rozmnožit rdesno mnohokvěté, když netvoří v našich podmínkách semena a řízek z rostliny, který jsem nechala zakořenit ve vodě mi uhnil. Děkuji všem pšstitelům za případné rady. Venuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.84 (?), 21.5.2012 18:46

Skuste to nařezat do hlíny a ne do vody, to jde ;) Kamarádovi se to takhle povedlo v pohodě. Mně Rdesno mnohokvěté napadly svilušky, tak počkám až se zotaví a pak taky nařízkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.51 (?), 29.5.2013 19:26

A jejej, zase Pražák. A další napálený, koukám je nás povícero. Mě Pražák také napálil. K. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika