Prosím, co to je?



mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?) 
25.5.2009 19:06, zobrazeno: 8817x

Omlouvam se za opravdu hloupy dotaz, ale mohl by nekdo identifikovat nasledujici bylinku? Koupila to pritelkyne a nevime co to je ...

Take bych prosil informaci o tom jak dana bylinka preziva zimu, zda muze zustat venku.

Dekuji!

Copak to je?
Copak to je?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 254.8 (?), 25.5.2009 22:27

Možná tymián??? Zimu většinou přežije, ale když ho přikryjete chvojí, nic nezkazíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 75.182 (?), 25.5.2009 23:13

Já myslím, že by to mohla být odkvetlá mateřídouška - Thymus. U nás roste na suchých místech, takže s přezimováním bych si strarosti nedělal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.123 (?), 25.5.2009 23:21

Me to pripada jako Oregano, skoda ze se neda poslat vune podle ni by se to poznalo lip.Elina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 26.5.2009 0:41

Vidim, ze jsou zde jiz 3 reakce, kazda jina :-). Muzu nafotit nejaky detail, nebo doplnit informaci (akorat nevim jak popsat vuni...).

Dival jsem se na web aneni to podobne nicemu z vyse uvedeneho, ale kultivaru je takove mnozstvi, ze tezko poznavat podle fotek.

Bohuzel to byla jedina sazenice bez oznaceni, pritelkyne si to pamatovala... zrejme do doby, nez to privezla :-).

Tymian je o kousicek dal od "tohoto", a prijde mi jiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.8 (?), 28.5.2009 19:55

Dobrý den,   a co vůně? Nepíšete o ní nic. Ani jestli rostlinka je už odkvetlá nebo teprve pokvete. Předpokládám, že fotka je aktuální, tedy z května. Jestli je po odkvětu, tak jaké barvy byly květy?

Anetta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.118 (?), 29.5.2009 12:56

Je to jistě mateřídouška. (Tymián je opravdu trochu odlišný, ačkoli je to jeden z dalších druhůmateřídoušky) a oregano má větší lístky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 30.5.2009 10:35

Pane Josefe, mate opet zrejme pravdu :-). Je to skutecne podobne Thymianu, na Internetu jsem si nasel jak to s temi dvema je. Ted' jeste kdybyste mi odpovedel na dotaz ohledne korenoveho systemu v rubrice konifery, budu radosti bez sebe.

Kvest jsem to zatim nevidel, myslim, ze kvet to ma za sebou nekde ve skleniku. Pritelkyne nakoupila asi 10 ruznych bylinek "ve sleve za 60,- kus", abych ji obratem rekl, ze bezne jsou v zahradnictvi levnejsi a lepsi :-). Byly to takove "hobbymarketove" sklenikove vyhoneniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.19 (?), 12.6.2010 23:19

Podla mna je to Saturejka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 31.5.2009 18:07

Rozhodl jsem se pripojit nekolik fotek ruznych bylinek co mame, treba to nekomu pomuze. Takze to nahore je materidouska, a dale:

Tymian

Yzop lekarsky

Helichrysum italicum- smil italský, kari koření

Yzop
Yzop
Kari
Kari
Tymian
Tymian
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika