kotvičník



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
2.1.2021 16:21

Na kotvičník si většinou všichni vzpomenou až když zmrzne. Jeho vliv na tvorbu testosteronu je významný a prokazatelný (síla, svaly, spalování tuku a cholesterolu, libido, potence apod.). V zemích, kde kotvičník masově roste jako plevel, by ho však nikdo na dotyčnou rekonvalescenci nezkoušel. Myslím, že by to tentokrát ani nemělo žádný vliv. Bohužel. Nasušeno ho mám dost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 41.2 (?), 4.3.2008 15:25, zobrazeno: 7515x

Chtěla bych si objednat v zahradnictví krakonošovo rostlinku kotvičník, zajímalo by mě, jestli tuto rostlinu někdo pěstuje, jak se jí daří v našich podmínkách a jak ji zužitkovává. děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.92 (?), 6.3.2008 8:10

Je to letnička, u nás místy zavlečená, sám jsem se s ní setkal v Chorvatsku. Roste na slunných místech, sucho, sešlapávání... Asi jako rdesno truskavec, sléz (ten přízemní, drobnokvětý), apod. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.235 (?), 7.3.2008 8:06

Já jsem si v roce 2006 objednal rostlinky v zahradnictví Jikl(10ks-posílají 12). Zasadil jsem je venku do poměrně jílovité pudy na slunečné místo. Dva dny předtím jsem postříkal vše round-upem, abych zlikvidoval vylézající plevely. Chytlo se devět rostlinek. Sbíral jsem opadaná semena. Dvakrát v průběhu sezony jsem rostliny poměrně drasticky ostříhal a nať usušil a nadrtil. Loni jsem už použil vlastní semena. Část čerstvé nati jsem nadrtil a naložil do lihu. Čaj je dobrý na cholesterol, ostatní účinky nemohu posoudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.33 (?), 18.4.2008 14:01

Dobrý den - kotvičník bývá součástí bylinných směsí, doporučovaných pro posílení potence, ale vyzkoušeno to nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.169 (?), 26.8.2008 12:41

Funguje to výborně na potenci i cholesterol, močové cesty, dobrou náladu a zvýšení energie.Kotvičník všude doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 2.1.2021 11:23

Kotvičník pozemní mě zaujal hlavně svými účinky na povzbuzení proti ůnavě. V dnešní době plné "cé devatenáctek" by při rekonvalescenci určitě stál za vyzkoušení. Jak jsem si všiml, tak u nás už existují celé kotvičníkové farmy. Nedivím se tomu. Kotvičníku pozemnímu zdar. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.1.2021 16:21

Na kotvičník si většinou všichni vzpomenou až když zmrzne. Jeho vliv na tvorbu testosteronu je významný a prokazatelný (síla, svaly, spalování tuku a cholesterolu, libido, potence apod.). V zemích, kde kotvičník masově roste jako plevel, by ho však nikdo na dotyčnou rekonvalescenci nezkoušel. Myslím, že by to tentokrát ani nemělo žádný vliv. Bohužel. Nasušeno ho mám dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.1.2021 20:17

Tak samozřejmě nemůžu posoudit, jak učinkuje proti kovidoé únavě, ale jinak startuje perfektně, dodává energii, sílu, výkon, chuť "jít do toho". Občas ho střídám s kofeinem, ženšenem, klanopraškou, guaranou, rozchodnicí růžovou nebo koenzymem Q10. Kotvičník se ale jeví jako nejlepší alternativa. V současném období, kdy je zataženo, mlhavo, málo denního světla, je ideální pro zlepšení nálady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.9 (?), 31.3.2023 12:21

na zahrádce je to příjemný plevel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika