Klanopraška čínská



host - 58.225 (?)
18.5.2010 22:43

Semena klanoprašky už začínají klíčit.Byla vyseta na podzim volně na záhon 1 cm hluboko do humózní půdy. pH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 141.250 (?), 3.3.2010 16:06

Slyšeli jsem někdo o klanoprašce - Schizandra rubriflora, prý má chutné sladké plody ale není u nás zimovzdorná!?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.118 (?), 7.5.2010 18:46

Zdravím, prosím o radu, chtěl bych začít pěstovat Klanoprašku čínskou, jestli se dá někde koupit už jako rostlina nebo odkopek?Hodně mě ta rostlina zajímá a vypadá že je docela nenáročná a její léčivé učinky! Tak bych ji rád začal pěstovat. Díky za radu.Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 7.5.2010 20:26

Klanoprašku čínskou prodávali  letos v dubnu na Floře v Olomouci za 150 Kč. Rostlina je na pěstování opravdu nenáročná, má ráda slabě kyselý vlhký humózní substrát a nejlépe roste když je kořenový systém ve stínu a vrch rostliny na slunci. Z přihnojování se mi nejlépe osvědčily kravěnce. Plodit začíná 3 až 5 rokem z odkopku. Množení ze semen je zdlouhavé a rostlina nemusí mít vlastnosti původní rostliny. Je to rostlina popínavá a potřebuje oporu a na zimu zakrýt kořenový systém proti předčasnému rašení, které by mohly rostlinu kdyby po rašení přišly opět mrazy zahubit. Jinak snáší i silné mrazy. Nevím Honzo odkud jste,  já jsem z Litovle od Olomouce a nějaké mladé sazenice navíc ještě mám namnožené z odkopků. Takže jestli to nemáte příliš daleko tak pro ně můžete přijet.  bylinář Vláďa tel.608602314

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 7.5.2010 23:08

Stačí sledovat inzeráty v zahrádkářských časopisech, klanopraška je běžně k sehnání.Cena do 90 Kč je dobrá, ale 666 kč už je zlodějina.Kontejnerované sazenice lze přesazovat téměř kdykoliv, ale pokud někdo nabízí odkopky, ty bych raději přesazoval na podzim, na jaře se nechtějí ujímat. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.118 (?), 14.5.2010 18:08

Zdravím, chtěl bych poděkovat za rady, hlavně bylináři Vláďovi za jeho ochotu a spousty nových informací a samozdřejmě za klanopražky! už jsou vsazeny a myslím že se jim daří výborně! Díky Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 18.5.2010 22:43

Semena klanoprašky už začínají klíčit.Byla vyseta na podzim volně na záhon 1 cm hluboko do humózní půdy. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.210 (?), 14.5.2012 1:00

Prijemny den prajem,

snazil som sa nastudovat vsetko z toto fora, no mam roblem na ktory som nenasiel odpoved. Tohto roku na jar som zasadil dve klanoprasky vedla seba.Jedna rastie jak diva, na druhej niektore listy postupne obsychaju od kraja, az uschnu celkom. Zo zaciatku som listy co i len minimalne obschnute odoberal no nepomahalo to. Momentalne ich nechavam na rastline a odoberam az uplne uschnute. Cela rastlina ako keby v raste zastala, oproti tej druhej je nizsia o cca 15 cm. Su zasadene v rovnakych podmienkach, rovnako hnojene aj slnecne podmienky maju rovnake. Foto listov prikladam.Nevie mi niekto poradit prosim?

obschnuty list
obschnuty list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zivel - (3) - 208.210 (?), 14.5.2012 1:11

Este pripajam par fotografii




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.10 (?), 20.7.2012 21:42

Dobrý den, mám ten sám problém. Mám vysazené tři klanoprašky a u dvou, které pěkně rostou se začaly objevovat schnoucí listy od špičky. Může mi prosím někdo poradit. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.53 (?), 13.10.2012 21:51
Já jsem na tom podobne, mám 3ks, jedna roste horko těžko a zbylé dvě mají oschle kraje jako ty vaše. Pěstuji v cca 100l truhliku, na dně cca 10cm sterkova drenáž, zemina ze zahrady smichana s kupovanym zahr kompostem 1:1. Půda je těžká jilovitejsi, ale co jsem dohledal, měla by i vtakovych prosperovat. Proto mě napadá, jestli to není nedostatkem živin. Listy totiž také ztrácí barvu, blednou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika