Jste také fandové do bylinek?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?) 
31.1.2013 14:02

Není to sice na pěstování v bytě, můžete se ale vydat na louku na diviznu.

Já to tedy ještě nezkoušela ale četla jsem tenhle návod: Každý den otrhat nové květy, dát do sklenice, zasypat cukrem a nechat na slunci po dobu sklizně, udělá se prý med který je na kašel nepřekonatelný.

Letos to chci zkusit, tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 90.1 (?), 19.9.2011 20:43

Já jsem si letos poprve koupila sazeničku majoránky, nevím jestli přezimuje, absolutně nevím co s ní dělat, snad nějakou radu najdu. Ale jsem z ní naprosto uchvácená. Kam se hrabe sušená kupovaná majoránka. To je neskutečně krásná vůně a úplně jiná chuť. Tu tedy opravdu doporučuji pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.10 (?), 20.9.2011 18:54

Majoránka zimu venku nepřežije, jinak je t o trvalka, kamarád jí dává na zimu do zahradního domku za okno kde v zimě topí a tak domek nepromrzne a v zimě si jí dává čerstvou do zabijačky. Doma za oknem kde je vyšší teplota je to trochu obtížnější.   Vláďa    vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 31.1.2013 14:05

U majoránky je pravidelné zastřihování ještě důležitější než u ostatních bylinek, pokud ji seříznete na krátko, hned vám obrazí a sklidíte jí několikrát za rok, pokud ne, hned vám vykvete a je konec.

ps. sušená majoránka má mnohem výraznější vůni než čerstvá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.207 (?), 30.6.2008 9:15

bez bylinek jako gurmán nemohu existovat, bez nich pořádné vaření není nikdy to pravé... a nemusí jít ani o nějaké zahraniční speciality... i pořádný bramborák je z úplně jiné kategorie když máte čerstvou majoránku...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 31.1.2013 16:14

Tak jen doplním k těm již zmíněným Santolinu a pro mě loni nově objevenou a neuvěřitelně milovanou ananasovou šalvěj - opravdu bych vůni téměř zaměnila s ananasem, vynikající je nasekaná na ovocném či zeleninovém salátu, ale bezkonkurenční na dýňou polévku.

Vše ostatní co mám ráda je zde zmíněné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.111 (?), 5.7.2008 16:59

Překrásné bylinky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.111 (?), 5.7.2008 17:02

A co šalvěj?

Ta je také super...

Jsou i různé druhy, kloktala jsem s ní a bolest krku ustoupila :))

Nevíte, kde bych sehnala tuto levanduli?

Levandula Stoechas?

B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 5.7.2008 20:19

Šalvěj ano, např. do guláše z bílých fazolí a mletého masa.

Též jsem apgrejdovala bylinkové limonády:

zelený čaj+dobromysl+cukr+citrón nebo ovocný čaj (sáčkový- červený nálev, mírně umělá příchuť)+meduňka+cukr+citrón. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 5.7.2008 22:40

Levanduli Stoechas  - neboli francouzskou levanduli mají v zásilkovém zahradnictví Krulichovi.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika