Jak používat Prhu arniku



host - 180.2 (?) 
10.2.2010 20:41, zobrazeno: 4482x

Prosím o sdělení jak používat prhu arniku na vnější poranění. Na zahradě arniku pěstuji a zatím ji moc nepoužívám Tinkturu z arniky, která je doporučována bylináři Zentrichem a Jančou vyrábět nechci a následné ředěn 1 ku 10ti se mi zdá složité. Má někdo zkušenosti s normálním nálevem na omývání a jaké koncentraci používat (kolik čajových lžiček na šálek, aby nálev nebyl příliš silný a nedošlo k požkození kůže)  Děkuji Kateřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.225 (?), 15.2.2010 20:49

Pořád nikdo neradí.Tak úvodem, klobouk dolů pokud opravdu pěstujete arniku, protože to se málokomu daří.Ale proč se bojíte udělat to podle rady odborníků?1 lžička na šálek nálevu by mohla být tak akorát, problém je v tom, že na arniku reagují lidé různě a zatím co někomu tahle síla pomůže, u někoho už se může projevit alergická reakce, protože tahle rostlina opravdu není pro laiky.Jinak proč se bát ředění 1 ku 10?To dáte 1 lžičku tinktury do 9 lžiček vody a je to dohromady 10 lžiček co potřebujete.Takže jsem asi moc neporadil, ono to ani v chytrých knihách není úplně přesne popsané, protože se předpokládá, že si s tím laici nebudou hrát.Vnitřně bych to určitě nezkoušel a zevně je podle mne dost jiných rostlin a prostředků na hojení ran s menším rizikem.Jen namátkou takový řepík.           pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.5 (?), 15.3.2010 22:41

Souhlasím - Zentrich ví co říká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 11.5.2010 21:44

Ředění se nebojím je to jednoduché, problém je v tom kde sehnat silnější etanol na ředění Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 11.5.2010 21:48

Prhu arniku také pěstuji již 10 let a požívám nálev 1 čaj.lžička na sklenici vody pouze zevně většinou na nehojící se rány nebo na kožní problémy a se žádnými alergickými reakcemi jsem se nesetkal bylinář Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika