Bylinky na balkoně



host - 166.178 (?) 
13.6.2014 6:23, zobrazeno: 5586x

Dobrý den
Jsem tu úplně nová a vlastně i zahrádkářský začátečník. Bydlím v panelové domě a velmi mi chybí stálí přístup k čerstvým bylinkám, proto bych je chtěla začít pěstovat na balkoně. Na internetu jsem našla malou bylinkovou zahrádky s truhličkami. Máte s takovým pěstováním někdo zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 18.66 (?), 28.9.2014 7:47

Na balkoně se dají většinou pěstovat léčivky, které jsou menší nebo jednoletky a přes léto na vyletnění pokojové léčivky, které se musí na zimu opět schovat domů. U trvalek, které se pěstují celoročně venku je problém s jejich přezimováním, neboť obal květináče je většinou neochrání před mrazem a musí se obalit slámou nebo polystyrénem aby substrát v květináči nepromrzl. Většinou pěstuji na balkoně jednoletky jako jsou bazalky, perila křovitá, lichořeřišnice, klasnatka brvitá,,majoránka, šrucha zelná, ptačinec prostřední  (letos to bylo dobré že se k nim nedostali slimáci, kteří jinak řádili na zahrádce a spostu léčivek okousali a z trvalek které dávám na zimu domů jsou léčivé peragonie jako je vonná, citrónová, mátová, zkadeřená, ožanka kočičí, aloe stromovitá, vousatka citronová, rýmovník eukalyptový a citronový, alosie citronová a sladká, kalisie vonná, náduť madagaskarská. angínovník.  Vláďa Vytásek bylinář z Litovle    vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika