arnika



host - 180.10 (?)
13.11.2011 8:14

Zde se jedná asi o nějaký omyl. Pravá prha arnika určitě zahradu nezaplevelí. Bude to podobná rostlina oman britský se kterou se arnika zaměňuje.  Na více zahradách jsem tuto záměnu viděl, také v olomouckém rozáriu na bylinkové zahradě místo arniky měli oman.  Přátelům, kterým jsem arniku daroval většině, kteří neměli pro ni kyselou půdu zahynula. bylinář Vláďa   vlada.vytasek@centrum.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 56.153 (?), 27.7.2007 17:35, zobrazeno: 10329x
Dobrý den,
nevíte jestli je možné pěstovat na zahradě Prhu chlumní - Arnica montana, pokud ano kde sehnat semena. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.208 (?), 27.7.2007 22:46
Viz http://www.lecivky.prodejce.cz/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 22.8.2009 21:43

Prha arnika se dá pěstovat na zahrádce snadno jen potřebuje kyselejší půdu, nejlépe se množí dělením trsů. Ze semen se dá také pěstovat snadno, problém je v tom že semena velmi rychle ztrácejí klíčivost pokud nejsou čerstvá. Doporučuji navštívit nejbližší botanickou zahradu a tam domluvit čerstvá semena nebo přebytečné sazenice. Koupená semena v obchodě nemusí klíčit vůbec. Přeji úspěch při pěstování. Bylinář Vláda z Litovle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
homole - (2) - 144.133 (?), 9.10.2009 10:42

osobně doporučuji arniku pěstovat v nějakém odděleném prostoru-hrozně odnožuje a zachvíli jí budete mít plnou zahradu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.10 (?), 13.11.2011 8:14

Zde se jedná asi o nějaký omyl. Pravá prha arnika určitě zahradu nezaplevelí. Bude to podobná rostlina oman britský se kterou se arnika zaměňuje.  Na více zahradách jsem tuto záměnu viděl, také v olomouckém rozáriu na bylinkové zahradě místo arniky měli oman.  Přátelům, kterým jsem arniku daroval většině, kteří neměli pro ni kyselou půdu zahynula. bylinář Vláďa   vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika