Grilování na litinovém tálu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 21.21 (?) 
17.4.2016 8:59
přesně tak, litina je litina. Čištění trvá 2-3 min. nejlíp úzkým dráťákem, dá se koupit kolem 30 kaček. Na vroubkované tály optimální. Nejhorší je čištění po marinádách, kde je základem med, cukr nebo kečup. To je na 5-7 min., ale pokud desku otočíte zapečenou stranou na plamen, vše zkarbonuje a čistění je opět snadné... Litina je jediný materiál/povrch na pečení, kterému dráťákem neublížíte. Pozor ale na litinové tály s povrchovou úpravou/smaltem. Litina má jedinou nevýhodu, je velmi těžká. Proto ji naši předkové přestali používat, z pohodlnosti :-). Platí ovšem přímá úměra, čím je tál těžší, tím je lepší, protože lépe akumuluje a rozvádí teplo. Usnadní Vám to pak nejen kontrolu nad masem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 13.145 (?), 15.5.2017 13:57

co mi prasknul originál kámen, tak jsem na bazosi loni koupil litinový tál za 1500 do svýho Webera na dřevěný uhlí a nic lepšího na grilování není. Teď tomu můžu říkat gril. Litinový tál je úplně jiná liga. Udělal jsem zlepšovák, vrznul jsem do akuvrtačky drátěný kotouč a je za chvíli jak nový :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.117 (?), 27.6.2018 7:37

Jen chci dodat celkem samozřejmost, ale mnoho lidí si to neuvědomuje. Marináda, do které naložíte maso nebo ho marinované můžete přímo koupit v obchodech nebo masnách, NENÍ určena ke grilování. Má masu pouze dodat nějakou příchuť. Před grilování byste měli maso od marinády umýt, osušit a pak grilovat. Pokud ho nechcete jíst suché, udělejte si k tomu nějaký Dip. Marináda na grilu je přesně to, co začne nejdřív černat a připalovat se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika