Grilování na litinovém tálu



host - 13.145 (?)
15.5.2017 13:57

co mi prasknul originál kámen, tak jsem na bazosi loni koupil litinový tál za 1500 do svýho Webera na dřevěný uhlí a nic lepšího na grilování není. Teď tomu můžu říkat gril. Litinový tál je úplně jiná liga. Udělal jsem zlepšovák, vrznul jsem do akuvrtačky drátěný kotouč a je za chvíli jak nový :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 21.21 (?), 17.4.2016 8:59
přesně tak, litina je litina. Čištění trvá 2-3 min. nejlíp úzkým dráťákem, dá se koupit kolem 30 kaček. Na vroubkované tály optimální. Nejhorší je čištění po marinádách, kde je základem med, cukr nebo kečup. To je na 5-7 min., ale pokud desku otočíte zapečenou stranou na plamen, vše zkarbonuje a čistění je opět snadné... Litina je jediný materiál/povrch na pečení, kterému dráťákem neublížíte. Pozor ale na litinové tály s povrchovou úpravou/smaltem. Litina má jedinou nevýhodu, je velmi těžká. Proto ji naši předkové přestali používat, z pohodlnosti :-). Platí ovšem přímá úměra, čím je tál těžší, tím je lepší, protože lépe akumuluje a rozvádí teplo. Usnadní Vám to pak nejen kontrolu nad masem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.145 (?), 15.5.2017 13:57

co mi prasknul originál kámen, tak jsem na bazosi loni koupil litinový tál za 1500 do svýho Webera na dřevěný uhlí a nic lepšího na grilování není. Teď tomu můžu říkat gril. Litinový tál je úplně jiná liga. Udělal jsem zlepšovák, vrznul jsem do akuvrtačky drátěný kotouč a je za chvíli jak nový :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.117 (?), 27.6.2018 7:37

Jen chci dodat celkem samozřejmost, ale mnoho lidí si to neuvědomuje. Marináda, do které naložíte maso nebo ho marinované můžete přímo koupit v obchodech nebo masnách, NENÍ určena ke grilování. Má masu pouze dodat nějakou příchuť. Před grilování byste měli maso od marinády umýt, osušit a pak grilovat. Pokud ho nechcete jíst suché, udělejte si k tomu nějaký Dip. Marináda na grilu je přesně to, co začne nejdřív černat a připalovat se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika