Dřevěná udírna - stavba svépomocí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 210.254 (?) 
29.12.2013 13:47

a mě se líbí... nemusí bejt všechno rovně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 1.9.2015 11:07

Také uvažuji o stavby udírny, ale spíše z horním plněním páč bude velká 600x600 na výšku 700.
Jen nevím jaké jsou výhody přední plnění a horní, jen vím, že s předního lze uzené pěkně vytahovat postupně a u horního bych musel vytáhnout horní patro a pak spohní.I když při této výšce bude stačit jedno patro.Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 1.9.2015 11:36

Že je to pěkná blbost, hlavně se bude blbě kontrolovat průběh uzení.  Zvednete dekl, strčíte hlavu do kouře a budete se zavřenými očima čučet do udírny? Ale jestli vám to takto vyhovuje tak proč ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 1.9.2015 12:18

To je pravda-je to blbost.Udělám klasiku s předním

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 5.9.2015 19:58

Začínám pomalu navrhovat celou konstrukci jen bych se chtěl zeptat jestli je reálné udělat ohniště tak aby se dřevo vkládalo z hora(otevřu kryt-vložím palivo a zavřu),ohniště bych chtěl mít zároveň s pozemkem.Má představa je, že horní kryt ohniště bude opatřen regulovatelnou klapkou pro přísun vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 6.9.2015 9:41

Zdravím, nevím jak Vám bude fungovat regulovatelná klapka (přísun vzduchu) z vrchu nad dřevem.Já bych to tak nedělal.Podle mého názoru klapka (růžice) bude bez efektu.Ve vláknu dřevěná udírna s izolací je to dobře vymyšleno.Je potřeba číst, většinou se zde ve vláknech najde potřebná odpověd'.Já to tak dělal také a i dnes si přečtu nové postřehy.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 6.9.2015 10:33

No myslím že je to otázka nazoru a zkušeností.Nikdy bych si nedovolili napsat že že přední dvířka jsou blbost, jen proto že celý život mám horní víko.To je podobné jako s pračkou.Nebo auto.Důležité je, aby jsem z toho vyndal zboží a bylo poživatelné.Podívejte kolik je tady krásných udíren a mají zásadní problemy.Nedá se to jíst.Nemám žádné klapky, všechno ureguluji ohněm, jeho přidušením, nebo přidáním polínka.Zásadní problém je, že je maso drahé, tedy nedostatkové.Já mám vybráno.Užil jsem si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.12 (?), 11.9.2015 8:41

Zkusím poradit ještě jinej typ ohniště. nechal sem si udělat něco podobnýho, akorát 35x35x90 cm. Regulace 12V radiálním větrákem s regulátorem výkonu. Celkem jednoduchá obsluha, podle mé zkušenosti spotřeba dřeva čtvrtinová oproti topení v topeništi. Nepotřebujete vest kouřovod do kopce, to zařídí větrák. Topím špalíkama o velikosti cca 15x15 cm. v dřevěnej udírně je za 5 minut teplota k uzení, není třeba dlouhé roztápění. Funguje to jako kotel Atmos například. O víkendu budu udit, můžu nafotit. Díky regulaci výkonu je možný použít tento kotel taky na grilování atd. odkaz pro představu.

Udírnu mám 150x150x180 - dřevěná a 90x90x180 taky dřevěná a není problém vytopit do 10 minut jakoukoli


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.12 (?), 11.9.2015 9:02

Odkaz na video, jak funguje topeniště.

výsledek
výsledek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.21 (?), 2.10.2015 11:29

Ahoj uzenáři.  Mám dotaz.  Postavil jsem si dřevěnou udírnu, ale nevím jetli je nutno nějek ošetřit tu boudu zvenku. Jasně že to nenatřu luxolem, ale třeba něco na bázi vosku?  Nebo to nechat tak a ono se to časem zaudí?                   Předem dík za radu.  Jirka Brno, arachnofix@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika