A až Z o uzení



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?) 
1.7.2011 11:20

Zdar uzenáři, nevíte adresu, kde možno koupit obaly na uzení? Např. papírové střívka, sáčky na uzení salámu? A jak udíte sýry...dočet jsem se tady,že sýr dáváte do punčochy...to jako dámské? Nejde to pak po teplu cítit silonem?....dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 1.7.2011 11:24
Mívají to normálně v papírnictví, jinak firma, která emělé obaly vyrábí se jmenuje Cutisine, zkuste zagooglit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 1.7.2011 11:34

díky, doufám,že v papírnictví budou mít výběr z různých průměrů a jak děláš sýry, pokud je děláš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 1.7.2011 12:59
Sýr jsem párkrát taky zkoušel a nebyl vůbec špatný (ovšem já upřednostňuji maso :) Dělal jsem to podle zde mnohokrát zmiňovaného receptu - Eidam nahrubo nastrouhat, pak tam dám kousky šunky, ořechy apod. a to celé přijde do silonky, kterou pro jistotu ještě jednou nebo dvakrát přetočím, aby tam bylo více vrstev (tekutý sýr rád zdrhá...) Nikdy jsem tam žádný náznak nějaké umělé chuti nebo vůně ze silonek nezaznamenal, ale je pravda, že silonky jsem neměl fungl nové z krabičky, tak nevím no, možná bych ty nové radši trochu propral ve vlažné vodě. Mimochodem můžeš ten sýr klidně udit i v salámovém střívku, pokud se Ti ta silonka nezdá, a má to i výhodu, že sýr nikam neuteče, takže si můžeš dovolit trochu vyšší teplotu. Jenom tam asi nebude taková ta "uzená kůrčička"... Jinak při uzení je akorát potřeba, abys udržel správnou teplotu, aby sýr nevytékal ven (použiješ-li silonku) a udit tak dvě tři hodinky, aby to bylo rozteklé i uvnitř a nesypalo se to při krájení. To je asi tak všechno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 2.7.2011 8:54

dík Honzo a ještě na kolik stupňů to děláš ty dvě tři hoďky jako eidam nahrubo na strouhadle se šunkou??...a z té punčochy to jde normálně vytáhnout nebo za tepla? a ještě jedna věc,přenáší se pachy masa a sýru nebo udíš zvlášť?...dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 2.7.2011 10:37
Tak to bohužel nemůžu sloužit, já jsem ten sýr dělal naposledy někdy před více než rokem a už si to přesně nepamatuju, takže jenom takové útržky : eidam postrouhat na tom struhadle, jak píšeš, raději 30% než 45% (zase, aby netekl). Teplota byla tak kolem 70°C myslím, protože jsem zároveň s tím zkoušel i salám (ten se moc nepovedl, byl suchý - málo tučného masa). Vytáhnout z té punčochy to šlo dobře, ale je to zase dáno tím, že nesmí sýr být moc rozteklý, aby se nedostal až skrz punčochu, pak by to šlo asi dost špatně. Jestli se dobře pamatuju, vyndaval jsem to z punčochy až po zchladnutí. Jestli se přenáší pachy z masa na sýr to nevím, já jsem zároveň s tím dělal jenom salám a hlavně už v tom sýru jsem měl kousky šunky. Tak to je asi tak všechno, co jsem z paměti vydoloval o mém posledním uzení sýra, snad se ještě někdo připojí do diskuze se svými zkušenostmi...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 2.7.2011 13:35

príma a moc díky, bude se když tak experimentovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 5.9.2011 8:07
Mám ve sklepu trvale teplotu 10 stupňů. Mohu tam nechávat naložené maso ve slaném nálevu a nebo je tato teplota pro uskladnění už moc vysoká? Děkuji za reakce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 5.9.2011 10:16

na dlouhodobé naložení to není, doporučuje se teplota kolem -2 až 4 st.,ale s vyžší teplotou se snižuje doba "uskladnění" naloženého masa, teplota je to ale solidní, využíval bych to místo lednice.Hlídal bych stav masa a každý den ho překládal.Kdo nemá extra lednici, kterou tůruje na 4 stupně, tak to hodí stejně do normální lednice, kde to nechá dva, tři dny.Sklep je dobrý na větší množství masa-nazaládujete si lednici masem na týden.Při překládání masa rovnejte spodní kusy nahoru a horní dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 5.9.2011 11:05

Zvážil bych nasolení masa nástřikem. Potom v případě, že byse začal lák kalit, můžete ležení masa ve sklepě ukončit a jít udit bez toho, že by maso zůstalo uprostřed šedé. 
   Maso čerstvé - ze zabíjačky vydrží naložené poměrně dlouho, i když teplota přesáhne ideální 4st.. Pokud maso koupíte v obchodní síti, bývá jeho úchovnost výrazně kratší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika