Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Kdybych nějaký recept měl, tak ho přeci nebudu hledat na netu. Ale když chcete. Sice to nejsou klobásy, ale třeba to někomu pomůže. Zatim jsem zkoušel jen hovězí, špek a kuřecí čtvrtky. 

Kuřecí jsem normálně nasucho nasolil a nechal přes noc. Před uzením jsem je máčel 10 minut v horké vodě a dal udit.

Špek jsem dělal tak, že šrůtky hodně prorostlého bůčku jsem dal do hrnce s vroucí vodou a nechal 10 minut povařit. Hned vařící jsem je obaloval v soli smíchané s kmínem a mletým pepřem. Zabalil jsem je do alobalu a nechal je v něm vychladnout. Po vychladnutí jsem je rozbalil a dal do vyhřáté udírny.

Hovězí jsem soupil zadní z mladého kusu. Na krájel na šrůtky kolem 0,75 kg. Obalil je v pepři a dal je do truhlíku se solí a ještě na vrch jsem je hojně zasypal. Po deseti dnech jsem je vyndal, oklepal a dal jsem je do vyhřáté udírny.

Hovězí už bylo skoro vysušené, tak jsem ho tam nechal jen "ovonět" na 2 hodiny při 45-50°C. Zbytek jsem udil celkem 6 hodin při stejné teplotě. Nakonec jsem nechal všechno v udírně vychladnout.

To hovězí je jen tak na chuť a spíš k pivu než k normálnímu jídlu. Je to hodně slané a ostré, ale po něm táhne.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika