Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

dobrý den, chystám se stavět udírnu cca na jedno použití. Jelikož jí nemám v paneláku kde postavit, budeme ji sebou brát na dovolenou na pronajmutou chalupu. Nařezal jsem ze smrkové spárovky desky 55×55 cm. Horní deska bude jen položená a podložená úzkými prkýnky. Do dna vyříznu otvor na roury na kamna.Topeniště mi známý poradil vystavět ho ze šamotových cihel s otvorem na rouru. Na dně té bedny bude plech 30×30 cm, na nožičkách výška cca 5-8 cm. Na roztopení mám javorové špalíky, udit budu bukovými a švestovými špalíky bez kůry. Maso nebudu nakládat, ale koupím předuzené. Prý že když to mám jen takto na jedno využití, prý nepotřebuji ani teploměr. Stačí prý udírnu roztopit -rozehřát a potom udržovat teplotu abych na mase udržel ruku. Jen nevím, jak ji začoudit, abych vypálil novotu kouřovodu.Stačí ji protáhmout cca 1 hodinku třeba jabloní, nebo třešní? Může to být s kůrou, nebo ji mám taky raději sundat?Máte někdo zkušenost s takovým primitivním způsobem uzení? :-)Děkuji M.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika