Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Měl jsem podobný problém. Udělal jsem si venkovní krb s velkým topeništěm. Komín byl 5 a půl metru vysoký průměr 150 cm.(roury ke kamnům) Po zatopení v krbu šlo do komína jen minimálně kouře. Zkusil jsem zvýšit komín, snížit topeniště a výsledek byl pořád stejný. Pak jsem se v knížce o stavbě krbů našel vzoreček podle kterého se dá vypočítat parametry krbu a komína. tento vzoreček je : St=k. Sk, kde St... je plocha vstupního otvoru topeniště v cm2,     k = koeficient pro výšku komínu,  St... Plocha komínu v cm 2.

K pro komín výšky do 3 m = 6, pro výšku 3 až 4 m = 8, a pro komín výšky nad č m = 10.

Podle tohoto vzorečku jsem vyměnil komín průměr 150 za komín čtvercového půdorysu 250 x 250 s vše začalo fungat. Oheň nekouří ani při grilování na žhavých uhlících. Myslím že chyba byla v průměru komína.  Havran

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika