Samice se nechtějí nechat připustit



host - 211.17 (?)
16.4.2014 9:03

Prosím, dovolím si připojit svůj příspěvek. Nikomu nic nevnucuji, nicméně přiznávám, že i v chovu králíků je dobré mít řád a defacto i připouštěcí plán... Můj chovatelský rok začíná koncem prosince. Hlídám teplé dny nebo alespoň teplá zapoledne a začínám samice zkoušet k samci. divili byste se, jak na oteplení a už jaro "v dohledu" reagují. Nemám problémy je do konce roku mít připuštěné. Samozřejmě, pokud je výhled silných mrazů, buď se zapoštěním počkám anebo králíky přemístním do bývalé stáje (maštal), kde je nepoměrně příznivěji. Králice se okotí obvykle 31. den po připuštění. Odstavuji ve 42 dnech ale již týden před plánovaným odstavem samice znova zkouším k samci. Je-li pokus úspěšný, vracím ji k maldým a nic se neděje.Někdy ji mívám s mladými i 14 dní. Pak následuje samozřejmě odstav, aby samice před plánovaným kocením měla klid a čistý kotec. Nic speciálního nekrmím, zpestřuji jídelníček ovocem, větvičkami - jasan, akát, ovocné stromy, dávám granule ale bez kokcidiostatik.Lhal bych, kdybych tvrdil, že se nenajde jedinec, s kterým mám taky problémy, že samce odmítá ale dříve či později se to stejně podá. Všem přeji mnoho chovatelských zdarů!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 221.3 (?), 9.5.2013 12:52

Vždycky vycházelo dát jim pár dní po sobě kousek celeru nebo petržele a při každém krmení je poplácat po zádech. Známý (chovatel) říkal, že se tím poklepem "spustí hormóny" a třetí či čtvrtý den je samice připravená, vcelku ochotná. Samici, kterou chci připouštět nekrmím aspoň dva týdny jádrem ani suchým pečivem. Dříve jsem na ně také koukal (na prokrvení), ale teď už připouštím samici, která je 14 dní jen na seně nebo zeleném, čtvrtý den po nasazení celeru a čtyřdenním poplácávání. Když nechce hned první den, druhý si dá říct. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.50 (?), 2.11.2013 7:30

Plácá je rukou nebo lopatou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.173 (?), 3.8.2013 16:52

ano ječmen brzdí říji, naopak třeba oves, mrkev a celer včetně natě ji podporují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.34 (?), 2.11.2013 17:46

Nechte je odpočinout, "vyždímal"  jste je dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.17 (?), 16.4.2014 9:03

Prosím, dovolím si připojit svůj příspěvek. Nikomu nic nevnucuji, nicméně přiznávám, že i v chovu králíků je dobré mít řád a defacto i připouštěcí plán... Můj chovatelský rok začíná koncem prosince. Hlídám teplé dny nebo alespoň teplá zapoledne a začínám samice zkoušet k samci. divili byste se, jak na oteplení a už jaro "v dohledu" reagují. Nemám problémy je do konce roku mít připuštěné. Samozřejmě, pokud je výhled silných mrazů, buď se zapoštěním počkám anebo králíky přemístním do bývalé stáje (maštal), kde je nepoměrně příznivěji. Králice se okotí obvykle 31. den po připuštění. Odstavuji ve 42 dnech ale již týden před plánovaným odstavem samice znova zkouším k samci. Je-li pokus úspěšný, vracím ji k maldým a nic se neděje.Někdy ji mívám s mladými i 14 dní. Pak následuje samozřejmě odstav, aby samice před plánovaným kocením měla klid a čistý kotec. Nic speciálního nekrmím, zpestřuji jídelníček ovocem, větvičkami - jasan, akát, ovocné stromy, dávám granule ale bez kokcidiostatik.Lhal bych, kdybych tvrdil, že se nenajde jedinec, s kterým mám taky problémy, že samce odmítá ale dříve či později se to stejně podá. Všem přeji mnoho chovatelských zdarů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 16.12.2014 15:32

Někdy pomůže prohodit samce a samici-kotec za kotec přes noc a ráno vrátit holku domů-přičemž u ní tatík zůstane chvíli na ůspěšné návštěvě. Často jsem se taky setkal s názorem, že dva, popřípadě více spojení-skoků při jedné návštěvě je moc, zvířata se vyčerpají, že to snad samičce nějak ublíží, nebo že těch mladých bude strašně moc atd. Logicky-staré semínko je málo funkční, opakovaný skok-více tekutiny jako takové, větší odezva od samice-i hormonální... Taky jsem vypozoroval pozitivní efekt světla-i odraz od napad.sněhu, vybílený kotec. Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika