Odtok moci



host - 168.21 (?)
24.9.2010 18:47

Při výrobě nové králíkárny jsem si udělal místo podlahy, takovou vanu z plechu a vylepil jsem ji IPOU.Při čištění vanu vydělám, odnesu a vysypu na kompost.Pak ji vypláchnu proudem vody a dám na zpět.Vysypu hoblinamy (pilinamy).Sice je to těžší (na váhu),ale okolo uklizeno, žádné odtoky, žádné bobky při úklidu okolo.Takto to mám už asi 8 let a v pohodě. Fíček

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 38.182 (?), 24.9.2010 11:45, zobrazeno: 22667x
Je dobre mit v kralikarne odtok moci nebo je to zbytecnost, napiste vase zkusenosti, diky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.21 (?), 24.9.2010 18:47

Při výrobě nové králíkárny jsem si udělal místo podlahy, takovou vanu z plechu a vylepil jsem ji IPOU.Při čištění vanu vydělám, odnesu a vysypu na kompost.Pak ji vypláchnu proudem vody a dám na zpět.Vysypu hoblinamy (pilinamy).Sice je to těžší (na váhu),ale okolo uklizeno, žádné odtoky, žádné bobky při úklidu okolo.Takto to mám už asi 8 let a v pohodě. Fíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.182 (?), 2.11.2012 22:25

Dobrý den, mám udělanou králíkárnu se spádem každého kotce 5cm.Hloubka kotce je 80cm.Na podlaze je linoleum které je protaženo škvírou (cca 1cm) do zadní stěny králíkárny a moč pomocí okapových žlabů odtéká na hnůj.Lino se musí přidělat po všech stranách lištou, jinak ho ušáci vykoušou.Chovu zdar, Radek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 3.11.2012 20:44

Přesně tak jsme to měli my. To lino jsme měli ukončené přibitou hliníkovou páskou...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.17 (?), 16.4.2014 9:30

Přikláním se k popsanému, snad je to ideální stav, kdy odtok moči je z kotce popsaným způsobem zajištěn nicméně, vždycky to takto praktikovat nemusí jít... Ani já to v chovu nevyužívám a můj systém je takový, že na dno kotců dám silnější vrstvu buď pilin nebo hoblin a až potom podestýlku. Moč se zapíjí do pilin a pokud se pravidelně kotec čistí (cca po 14 dnech), piliny či hobliny jsou sice nasáklé močí ale zvenku je králíkárna suchá. Podotýkám, že podlaha kotců je polepena ipou, takže i jednotlivá poschodí jsou čistá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika