Krmení zeleným



host - 19.22 (?)
6.6.2010 4:13

Krmte zeleným z počátku méně pak přidat.Dávejte stále pití i seno a zrní nebo granule tak 10dkg na den a kus.Úspěch je zajištěn.Jentoho zeleného nesmí být tolik, aby to zahamtali a spařilo se to.Lojza

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 15.236 (?), 28.5.2010 9:10, zobrazeno: 22959x

Zdravim. Chovám králíky a vždy jsem je krmil raději suchým. Teď už mi dochází,  a tak musim najet na zelené. Poptával jsem se po známých a co člověk, to jiný názor. Poradíte, prosím? Je mi jasné, že musim postupně navykat, nedávat brambory, snížit jádro, trávu rozhazovat na slabou vrstvu a protřepávat. Trošku sena dávat pokaždé, že jo. Vodu dávat vždy, nebo vůbec? K trávě: Když jí poseču odpoledne a bude trochu vlhká, nebo dokonce po děšti. Můžu jí dát hned? Nebo jí mám rozházet a zkrmit další den? Nemám žádný přístřešek k jejímu rozházení, tak jí budu mít pod stromem ve stínu, aby se nezapařila. No jo, ale co když bude pršet a tráva proleje. Co pak? Děkuju všem a prosil bych o co nejrychlejší odpověď, zásoby se tenčí. Čert aby vzal tohle počasí. Lukáš 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.242 (?), 28.5.2010 10:02

Přidávám zelené k senu už asi 3 týdny, vodu normálně, jádro taky, ale záleží kolik dostávají, u nás jen trochu, protože ráno dostanou i kousek tvrdého pečiva. A taky kousek řepy, která ještě zbyla. Vlhká tráva nevadí, chystám si navečer, dostanou hned a zbytek ráno, pozor na zapaření! Prolití pod stromem si myslím, že by neměl být problém. Přes léto krmívám vždy zeleným bez sena a řepy. Ale jak píšete, co člověk a taky králík, to jiný zvyk. Pozor na jedůvky, které po usušení jedovaté nejsou - vlaštovičník, pryskyřník. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.236 (?), 28.5.2010 19:41

A ještě že se ptám. Dávat zeleného stejné množství jako sena nebo víc? Přece jenom seno se bez vody. Díky mnohokráte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 28.5.2010 22:21

Pro začátek dávám trávy k senu jen trochu, aby si zvykli. Když krmím potom jen zelným dávám víc než sena. Většinou si stejně potom vyberou co chtějí a nesežerou vše. Taky možná s množstvím trochu přeženu a proto vybírají jen to, co jim víc chutná. Můj táta, když už byl v důchodu krmil 3x denně a dával po trochách, když viděl, že sežrali, přidal, když nechávali, dal míň. Možná se ale ozvou zkušenější králikáři. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.106 (?), 29.5.2010 21:52
Trávou krmím ab-libidum, to jest, že ji králíci mají v toto dobu neustále k dispozici. Stropy v mezipatrech králíkárny mám z pletiva plotu a nad ním dostatečný prostor, takže mohu vložit značné množství nasečené trávy a i dva dny mít nakrmeno u skupin mladých žravých jedinců a v zimě seno vydrží i týden, pouze často měním vodu - i v létě při krmení zeleným. Králíci si krmi z hora v pohodě a čisté přes oka pletiva vyberou. Dávám i zmoklou trávu, ale jen z pravidelně = z často sklízené plochy, tedy nepřerostlou a nepolehlou, aby zespod nebyl náznak plísní a hniloby, též nesmí být porost znečistěn extrementy psů, koček a jiných živočichů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.22 (?), 6.6.2010 4:13

Krmte zeleným z počátku méně pak přidat.Dávejte stále pití i seno a zrní nebo granule tak 10dkg na den a kus.Úspěch je zajištěn.Jentoho zeleného nesmí být tolik, aby to zahamtali a spařilo se to.Lojza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika