Králíčkům vinné listy



host - 34.163 (?)
1.7.2016 22:24

pokud nestříkáte jedama proti nemocem révy, proč ne, králíkům chutnají

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 223.253 (?), 16.6.2015 14:53, zobrazeno: 21506x

Když mi dorůstá rychle můj keř vinné révy, něco listů otrhám. Mohu je krmit svým králíčkům?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 16.6.2015 20:28

No, zajímavá otázka... i když révu stříháme ve velkém, nikdy mě napadlo, že bych jí králíkům dala a tak jsem pátrala po internetu a jediné co jsem vyčetla je, že je možné jim ji dávat a někteří králíci ji baští rádi... Hm, takže nic moc.

Já, tedy my, králíkům "na přilepšenou" dáváme ze zahrádky, zrovna v tomhle období, nejvíc celé ředkvičky, sem tam mladou mrkvičku jinak kedlubny, řapíkatý celer, byliny jako šalvěj, meduňku, hluchavky atd., mimo sezónu jim kupujeme jablka a karotku.

Hmm, ty listy révy dál dávat nebudeme. Je toho dost i bez nich a nějak mi to připadá divné (to asi není logické, ale přesto mi to tak připadá).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.101 (?), 9.7.2015 21:10

A to naší králíci vinnou révu baští jen se za nímy práší.Ale jen v malém množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.2 (?), 29.6.2016 11:13

Králíkům se moho dávat listy a celé větve ovocných dřevin - například větve jabloně, hrušně, lískové větve. Z větví a listů získávají minerální látky. Okusováním větví si přirozeně brousí zuby. Osobně krmím hlavně lískové větve a když ořezávám na podzim jabloně, tak jabloňové. S podravem Eva Mrázová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.163 (?), 1.7.2016 22:24

pokud nestříkáte jedama proti nemocem révy, proč ne, králíkům chutnají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.154 (?), 22.11.2016 11:34
Já dávám králíkům všechno co naroste na zahradě, ale v malém množství. Sami vám řeknou, co jim chutná. Mají rádi všechny byliny, větvičky hlavně z jabloní, vrby, Trošku ovsa, ječmene, buríny, čistou vodu v zimě špetku soli v létě kapku octa. Pokud je venkovní králíkárna v mrazech na dvířka jutový pytel. Při kydání vysypu kotec vápnem (celý pytel v OBI asi 120,-Kč).Jakmile začne čerstvá tráva, pochutnávají si na ní, jen dám pozor, aby tam nebyl slimák. Vinné listy sem tam také dám, hlavně mají rádi šalvěj a řeřichu, všechny listy od kedlubnu, mrkve, zelí, kdoluli, ale nic nepřehánět. A hlavně je mám ráda, při krmení čekají na pohlazení a milé slovo. Při zabíjení odcházím a nesmím vědět který je který králík, trošku s tím mám stejně problém a říkáme si, že k obědu bude "kuře" ze Supermarketu.Připouštím od poloviny prosince, ledňáci nejpozději březňáci se mi zdají nejlepší. Někdy je honička s vodou, aby měla samice před porodem v dostatečném množství a když mrzne musí se často měnit. Někdy taky nechtějí, tak je nechám týden a pak zase zkusím na dva skoky jako to dělala babička.Neočkuji, jsou zdraví asi po těch bylinách a větvičkách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 23.11.2016 12:25

Smrt králíka je rovna smrti kuřete, jen smrt neočkovaného králíka je umocněna hloupostí chovatelecrying...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika