Kokcidioza a napáječka ze pet lahve



host - 245.108 (?)
25.12.2017 22:56

základem boje proti kokcidioze je držet králíky v co největší čistotě a suchu, kokcidie má ve střevech každý králík, ale k jejímu přemnožení dochází ve chvíli, kdy chovatel nedodrží hygienu. Malé králíky nejde krmit stravou s velkým obsahem škrobu, až do zhruba třetího měsíce mají s jeho trávením problémy a pokud je překrmíte zrním mohou snadno dostat enterokolitidu - králík se nafoukne, posedává, dostane vodnatý průjem a umírá. Nedávejte jim velké množství zrní, zvlášť nevhodná je pšenice, kukuřice, s ječmenem velmi opatrně, naopak velmi vhodný je oves a ovesné vločky. Zvlášť důležitý je pro králíky stálý přísun vlákniny - kvalitní seno, větve ovocných stromů. Mladým králíkům a kojícím samicím můžete dávat granule pro kojící samice. Preventivně nepodávejte antikokcidiostatika typu sulfonamidin nebo sb3, nikdy nemáte jistotu, že králík trpí právě kokcidiosou, když nemáte rozbor od veterináře. Zdravému zvířeti naopak poškodíte mikrofloru a zarazíte růst. Preventivně podávejte přípravek emanox a acidomid. Jako prevence a při prvních podezdřeních jsou velmi účinné. V létě také můžete králíkům podávat bylinu černobýl, je to jeden z nejůčnějších preventivních prostředků na kokci a nic nestojí. A´t se chovu daří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
veronikababkova - (1) - 1.226 (?), 29.6.2012 9:27, zobrazeno: 37494x

dobrý den, potřebovala bych poradit v našem chovu se objevila kokcidioza nejvíce to zasáhlo 5 ks 2 měsíčních králičků, dostala jsem připravky od veterináře, nevím přesně ted jak se to jmenuje Bs... ale řekla bych že to nezabírá za 3 dny co jim to podávám mají pořád zadek připosraný, a některým čouhají z něho jak bych to popsala blány, ted mají mít pauzu dávat jen čistou vodou, koupila jsem napáječku na pet lahve, ale při otáčení petky dnem vzhůry mi voda než ji dám do napaječky hodně vyteče nemáte nějaký fígl, budu ráda za vaše rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.200 (?), 29.6.2012 17:06

Při akutním průběhu lze pauzu vynechat a podávat v jednom kuse. Použijte normální kameninovou misku a roztok dolévejte. Podávejte pouze kvalitní seno, žádné další příkrmy. Vždy je lepší podávat preventivně, než čekat na propuknutí nákazy. Vyléčení není patrné okamžitě, musí se zahojit střevní sliznice. Přípravek Esb je vůbec nejůčinnější, který je u nás na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.182 (?), 15.7.2012 17:23

Dobrý den, mám také problém s kokcidiozou.ten přípravek Esb se používá až při propuknutí nákazy nebo preventivně.Já dávám 8-10 týdnu stáří do pití sulfadimidin podle návodu a stejně ji některý dostane.Děkuji za rady, Radek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.4 (?), 15.7.2012 18:24

Chtěl bych jen dodat, koukněte se, zda ten co dostal kokcidiozu, vůbec pil z misky. Já jsem si povšiml, že některý pije málo, tak jsem jim dával přípravek (už namíchaný s vodou podle návodu) přímo do pusy (spíš na kořen jazyka, ale pomalu) pomocí injekční stříkačky, na kterou jsem nasadil hadičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.182 (?), 15.7.2012 19:09

Děkuji za odpovědˇ,ale mám dávat ten 8-10 týden věku sulfadimidin nebo něco lepšího?Píšete něco o Esb a kde se dá sehnat, také v lékárně?Děkuji Radek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.163 (?), 15.7.2012 20:53

Esb 3 má stejné složení jako Klozanit od slovenského výrobce. Zeptejte se přímo veterináře nebo zajděte do vet.ošetřovny. Myslím, že ho tam pořídíte levněji než v lékárně. Když nemají, objednají do druhého dne. Sulfadimidin už nemá dnes takovou účinnost, kokcidie jsou částečně rezistentní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.45 (?), 7.6.2017 19:27

já dávám sulfáč mezi 4- a 5 týdnem.8 -10 je pozdě, to už může nemoc propuknout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.233 (?), 8.10.2017 18:34

..4-5 tyžden piju mladé ešte mlieko,, a smäd zaženú..potom sa im do vody nechce..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 22.7.2012 18:30

Kokcidioza, to znamena, hlavne drzet vse v cistote, lepe rosty, miti prisun ciste vody, jeslicky na seno, granule kvalitni v cistote, ockovani neopomijet, k samci zadnou poulicni samici z vesnice bez ockovani, site proti hmyzu, ramy kralikarny natirat lizolem, a vodu michat do konve a pridat par lzic octa, jako prevenci.Lepe krmit jen senem, nemuze se to zaparit, chytitt nemoci z travy, atd.Tj.zaklad chovu.Odchoval jsem tisice kraliku a tohle vse mam za sebou.At se dari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.108 (?), 25.12.2017 22:56

základem boje proti kokcidioze je držet králíky v co největší čistotě a suchu, kokcidie má ve střevech každý králík, ale k jejímu přemnožení dochází ve chvíli, kdy chovatel nedodrží hygienu. Malé králíky nejde krmit stravou s velkým obsahem škrobu, až do zhruba třetího měsíce mají s jeho trávením problémy a pokud je překrmíte zrním mohou snadno dostat enterokolitidu - králík se nafoukne, posedává, dostane vodnatý průjem a umírá. Nedávejte jim velké množství zrní, zvlášť nevhodná je pšenice, kukuřice, s ječmenem velmi opatrně, naopak velmi vhodný je oves a ovesné vločky. Zvlášť důležitý je pro králíky stálý přísun vlákniny - kvalitní seno, větve ovocných stromů. Mladým králíkům a kojícím samicím můžete dávat granule pro kojící samice. Preventivně nepodávejte antikokcidiostatika typu sulfonamidin nebo sb3, nikdy nemáte jistotu, že králík trpí právě kokcidiosou, když nemáte rozbor od veterináře. Zdravému zvířeti naopak poškodíte mikrofloru a zarazíte růst. Preventivně podávejte přípravek emanox a acidomid. Jako prevence a při prvních podezdřeních jsou velmi účinné. V létě také můžete králíkům podávat bylinu černobýl, je to jeden z nejůčnějších preventivních prostředků na kokci a nic nestojí. A´t se chovu daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika