Dotaz k chovu kozy domácí



host - 164.4 (?)
20.4.2012 11:04

ano, k tomu pastva-pozor na stromky, ožere je, jinak spase všechno, samo,že když si může vybrat, tak si vybere

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 164.4 (?), 20.4.2012 11:04

ano, k tomu pastva-pozor na stromky, ožere je, jinak spase všechno, samo,že když si může vybrat, tak si vybere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.74 (?), 21.4.2014 20:19

pastva, seno, čistá voda, zrní, šrot, zelenina, ovoce, vařené bambory, větvičky (smrk, vrba, ovocné stromy), sůl ... je toho hodně nevystačí si pouze se senem, vodou, chlebe a pastvou.. potřebuje vitamíny. chlívek musí být suchý, dobře větratelný, čistý!.. když budete chtít dojit (pokud budete mít možnost) tak jí omyjte vlažnou vodou vemínka a pak dojte. jinak bude mléko smrdět a výrobky z něj též. :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.51 (?), 20.3.2016 23:33

urcite aspon hrnek 2krat denne jecmene,4litry vody vypije zaraz tak dostatek vody po cely den.,ale zeli, mrkev,slupky z brambor snedi kde co, bacha na listi oresaku to ne.,ozerou gde co mury.,mame ted dvojcata matka nechce krmit kozlika, prikrmuji mlekem od krav dojnic po porodu je v poho jen redim 1ku 3,rozkousal dudlik lahve dostal z hrnku minil se utopit ale chlemta a nasel mliko u bybicky tak bude okk je mazel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.51 (?), 19.11.2010 8:38

Kozám rozhodně víc než mráz vadí průvan (jak už tady bylo řečeno) a taky vlhko. Nicméně před velkými mrazy je opravdu lepší zateplený, nebo aspoň dobře utěsněný přístřešek.  Normy na velikost ustájení počítají s výběhem nebo pastvou, držet kozu celoročně zavřenou v tak malém prostoru je trápení, což se odrazí i na užitkovosti. Koza je opravdu společenské zvíře, já bych jí tam dala alespoň králíka, už jsem podobnou dvojici viděla a fungovalo to. Nějaké poznatky, rady a zkušenosti najdete např. i na ifauna.cz.

Hodně zdaru při chovu, koza je skvělé zvíře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.135 (?), 19.11.2010 9:19

my jsme meli vzdycky u koz i kraliky a morcata jen jsem jim udelal budky aby se meli kam schovat a s krmenim jsme o nich ani nevedeli jinak i v zime jsem poustel kozy probehnout nebyly stale zavrene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 255.0 (?), 19.11.2010 12:13

Mohl byste prosím uvést, jak jste to měl zabezpečené, aby Vám králíci a morčata při úklidu kotce s kozama nebo při krmení koz neutekli? Zejména králíci dokáží skákat dost vysoko, tak by asi nějaká prkenná hrázka nemusela stačit. Při vyšším zahrazení z prken by zas asi musel při úklidu a krmení koz dost vysoko skákat ošetřovatel koz? Jinak by se mi ta idea s králíkama u kozy docela líbila. Zajímá mě, jak to jde prakticky vyřešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 19.11.2010 12:55

kralici meli budnik v tom nejvzdalenejsim konci a mel zavirani kdyz se slo ke koze tak oni vetsinou zalazli do budniku nebo se tam dali lehce zahnat, protoze tam se citili v bezpeci no a pak uz jen zvrit dvirka a k vuli morcatum jsem mel pred vratkama chlivku prkno aby neprobehli pri otvirani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.51 (?), 20.11.2010 13:46

Ono jde jenom o pár dní, než si králík zvykne, že v chlíívku má svoji "noru". Pak i když uteče ven, stačí zadupat a on vběhne "domů". Králík se obecně moc nevzdaluje od svého bydlíku, když se mi občas stane, že špatně zavřu dvířka králíkárny, uprchlík se stejně drží u ní, v nejbližším okolí. Problém při chytání je spíš ten, že se naučí běhat, užívá si to a člověk ho musí buď zahnat někam do uzavřeného prostoru, což není jednoduché, nebo uštvat, což je ještě těžší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.26 (?), 20.11.2010 19:37

jeste to doplnim zaviral jsem je jenom kdyz se koze cistil chlivek protoze zustavali vratka otevrena a koza behala venku ten budnik byl postaveny jako pul stanu A u zdi to aby koza nemohla na nej vylezt a nedrzel se na nem hnuj a samozrejmne byl otviraci aby se dal cistit a kralici take chytnout 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.58 (?), 5.4.2011 14:13

Koza stejně jako ovce je stádové zvíře a chovat samotnou kozu je proti zákonu o ochraně zvířat. Měly by být minimálně dvě.  Také byste měl mít registrované hospodářství, kdyby vám chtěl někdo zkomplikovat život, je za to pokuta asi 50.000,-Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika