Podivný neznámý škůdce zespod lisů jako od vápna



host - 45.252 (?) 
27.6.2014 21:15, zobrazeno: 6301x

Prosím o určení škůdce zespod listů růžičkové kapusty. Listy jsou zespod jako by pokropeny naředěným vápenným mlékem a při dotknutí zespod odlétají malé cca 2mm sněhobílé mušky... o jakého savého? škůdce s jedná a co na něj použít? Calypso? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 99.57 (?), 27.6.2014 22:02

Molice vlaštovičníková  angry

Mám jí taky na růž. kapustě... Mospilan, Karate, Biool, Actellit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.158 (?), 27.6.2014 23:02

Kolik dáváte smáčedla? Calypso s kapkou Jaru mi na tučných listech vůbec neulpělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 28.6.2014 9:53

Ono bude už velký problém vůbec zasáhnout postřikem spodní stranu všech až desítek listů růž. kapusty na každé rostlině. Možná existuje nějaký systémový ochranný přípravek, který rostlina vstřebá i s horní strany listů a poté rozvede do plativ a molice na spodní straně zničí???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.182 (?), 28.6.2014 13:12

MOSPILAN - systémově působící insekticid - působí systémově i translaminárně, prostupuje celým profilem listu. Jako smacedlo si kupte (vetsi baleni je ekonomicke) pripravku Silwet Star. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 18.7.2014 0:05

Máme je taky, sedí na všem možném, dokonce i vespod listů měsíčku lékařského i na stéblech černého kořene. Koupila jsem žluté lepové desky, které lákají samečky. Od včera se jich tam dost nalepilo, ale i tak je jich pořád dost na zelenině. :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika