Řádek vzešlé petržele zmizí



host - 58.30 (?) 
31.5.2009 18:49, zobrazeno: 10166x

Vzešlá petržel vyroste 3 až 5cm a pak místy začnou probělávat lístky a padat.Postupně zmizí všechna.Vytažením najdu jen zbytky bílých kořínků.Děje se nám to už třetí rok.Použil jsem zálivku Previcurem,ale marně. Ví někdo o co jde?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 216.101 (?), 9.7.2009 6:40

Letos jsem zasela petržel poprvé a radovala jsem se z toho, že začla růst... no, a najednou byla pryč... vůbec nevím kam zmizela, kdo ji sežral nebo čím uhynula... taky budu ráda za každou radu... a snad to příští rok vyjde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.36 (?), 21.6.2010 8:55

taky se mi to stalo, na jaře jsem vysela petržel, krásně vzešla tak do dvou centimetrů, pak přišly ty děště letos a po nich nezůstala ani jedna petržel... zkouším znova, snad se bude dařit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 21.6.2010 8:58

To samé, akorát u nás už je na přesetí pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Šárka189 - (6) - 129.125 (?), 21.6.2010 12:55

Musím se také připojit k tomu, co je zde napsáno. Petržel i mrkev na jaře krasně vyrazili a najednou zmizeli. Já tedy to přikládám za vinu slimákům, že je prostě sežrali. V jedné chytré knize "Tradiční zahrádka"jsem se dočetla, jak uryhlit klíčivost mrkve. Vyzkoušela jsem to, funguje to,  takže to není žádná teoretická rada.

Vezmete středně velký květináč z pálené hlíny (žádný jiný materiál), dáte do něj přesetý, navlhčený kvalitní kompost (já jsem použila kupovaný výsevní substrát). Semínka mrkve nebo petržele, celeru nasypete do květináče se zeminou, klacíkem promícháte, aby nebyla slepená v jedno. Povrch zakryjete mechem, květináč dáte ven na chráněné místo (nemělo by do něj pršet).Zemina se musí udržovat vlhká, ne mokrá.Po dvou dnech s květináčem protřepat, zkontrolovat, jak se semínkům daří to děláme dokud nezačnou klíčit. Pokud semínka začnou klíčit vysejeme je i s kompostem na záhon. Původně je psáno, že doba klíčení trvá tři týdny, já jsem to zkoušela s rannou mrkví, začala klíčit za čtyři dny. Po týdnu jsem vysela a nyní už pěkně roste na záhonu. Mám naklíčenou i petržel, té to trvá delší dobu, tak nevím jestl stačí ještě vyrůst. Tak snad ta rada někomu pomůže. Ranná karotka lze vysít i v červenci, ale již není vhodná na uskladnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.53 (?), 25.4.2011 14:35

V loni jsem nasela petržel i mrkev. Mrkev vyrostla petržel ne, tak jsem nasela podruhé a nic.Letos jsem ji dala ven i do skleníku a opět nic.Asi jsou špatná semena, žádné škůdci na zahradě nemám.Je divné, že všechno vyjde, ředkvička,mrkev, řepa atd. jen ta petržel ne, Může někdo poradit, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika