Jaké zvíře mi krade misky?



Stránky: 1,  2   
host - 163.195 (?) 
15.6.2010 16:08, zobrazeno: 33391x

Pod pergolou mám 3 misky pro kocoura: s granulemi, s vodou a na konzervy. Ta na granule byla původně taková obyčejná plastová. Loni na podzim se mi ale postupně dvě tyto plastové misky přes noc ztratily. Říkal jsem si, že si je odtáhla nějaká kuna nebo liška, a koupil jsem velkou těžkou keramickou misku. Půl roku vydržela. Minulý týden přes noc zmizela i s granulemi. Z nouze jsem zatím použil na granule starou umělohmotnou krabičku, která zmizela o víkendu. A další stará krabička, do které jsem granule nouzově nasypal, zmizela dnes v noci. Umělohmotná miska s vodou a malá keramická miska na konzervy jsou stále původní. Koupím na granule novou umělohmotnou misku a přivážu ji drátem ke sloupku pergoly. Ale jaké zvíře ty misky odnáší, je pro mne naprostá záhada. Chápu, že misku z umělé hmoty může odtáhnout i malé zvíře, i když nevím, proč by to dělalo, když se může přijít v noci tajně nažrat. Ale jaké zvíře mohlo ze zahrady odtáhnout tu těžkou keramickou misku? Byla silnostěnná, velká asi jako plochý jídelní talíř, s hladkou glazurou a s rovným vysokým okrajem (a taky poměrně drahá). Plot je asi třicet metrů daleko a nikde na zahradě jsem misku nenašel. Napadá někoho možný pachatel?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.78 (?), 15.6.2010 18:52

Skoro bych řekl, že zvíře bude soused:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.31 (?), 15.6.2010 20:13

Nepochybně. Je to jednoznačně Potvorákus vulgaris který nemá rád kočky. Je nutno si na něj počíhat případně nastražit lapací zařízení. Jinak nepřestane a může ubližovat kocourovi dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.32 (?), 15.6.2010 21:12
Jsem autor dotazu. Takhle to naštěstí nebude. Se sousedy vycházím, takže by se jistě zmínili, kdyby jim kocour tropil nějakou neplechu. Navíc mají všichni také po jedné kočce. A také proč by někdo bral staré krabičky, do kterých jsem teď granule z nouze sypal, a přitom tam nechal misku s vodou a misku na konzervy. Záhada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 15.6.2010 22:02

Zvíže by neodtáhlo kameninovou misku a neporadilo by si s miskou na drát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.138 (?), 15.6.2010 22:46

Pes klidně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 16.6.2010 7:29

Mně se stalo několikrát něco podobného, kočkám jsem dával žrádlo do plastové misky do šopky, kam kočky chodily otevřeným oknem. Několikrát se mi ta miska ztratila a nenašel jsem z ní nikdy ani žádné zbytky. Pachatel zůstal nevypátrán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.26 (?), 16.6.2010 23:05

Tak to je fakt zajímavé. Nechávám misky venku zcela běžně a zatím se mi nic podobného nestalo. Ale je fakt, že mám misky porcelánové, takové ty obyč, které dřív bývaly v hospodách, podával se v nich třeba salát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.153 (?), 18.6.2010 19:46

Nám mizely misky z umělé hmoty z maštale i s "baštěním" pro naše kočičáky.Taky mi to nešlo do hlavy, až jsem se ve dveřích potkala s naším vlčákem, který si nesl mističku i s obsahem tak opatrně, že ani nic nevylil.Bylo v ní tehdy mléko.Tomu, že zvíře odnese i těžší misku věřím.Naše králice přehazuje těžké keramické misky po celém kotci, samozřejmě,když je vyprázdní B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
MajuSKA - (20) - 106.33 (?), 23.7.2010 9:46

Náš bývalý vlčák taky kradl jídlo aniž by se něco poznalo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika