Opuncie - choroba



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?)
4.2.2013 12:44

Ano - je to přirozený fyziologický jev, tzv. "korkovatění". Pletiva prostě takto stárnou. Jak už bylo řečeno výše, zpomalit toto může (ale jen zpomalit) vhodnější a světlejší stanoviště, přesazování, nepřelévání a vhodná výživa. Dosáhnout původního stavu nelze. Jedině snad odlomit jeden článek, nechat zakořenit a pěstovat znovu ve vhodnějších podmínkách a se správnou péčí.

Do špičky protažené vytáhlé články svědčí o tom že má málo světla a nebo je špatně zimován - na zimu nezasychá, nepřerušuje vegetaci.

Jinak při lepší péči tento kaktus už sice nespravíte, ale časem obroste čerstvými zelenými články.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 229.58 (?), 4.2.2013 11:14

další foto. jak vložit více foto nejednou?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?), 4.2.2013 12:44

Ano - je to přirozený fyziologický jev, tzv. "korkovatění". Pletiva prostě takto stárnou. Jak už bylo řečeno výše, zpomalit toto může (ale jen zpomalit) vhodnější a světlejší stanoviště, přesazování, nepřelévání a vhodná výživa. Dosáhnout původního stavu nelze. Jedině snad odlomit jeden článek, nechat zakořenit a pěstovat znovu ve vhodnějších podmínkách a se správnou péčí.

Do špičky protažené vytáhlé články svědčí o tom že má málo světla a nebo je špatně zimován - na zimu nezasychá, nepřerušuje vegetaci.

Jinak při lepší péči tento kaktus už sice nespravíte, ale časem obroste čerstvými zelenými články.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 4.2.2013 14:50

Více fotek najednou lze vložit po přihlášení wink           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adraj2 - (1) - 56.75 (?), 6.10.2015 13:03

Letos jsem měl opuncie venku v okenním truhlíku a u naposled vyražené listy se plně nerozvinuly a jaksi mi zprašivěly. Nevíte co to je? Sice mě to tak u opuncií tolik netrápí, protože v našich podmínkách stejně nekvetou, ale je to památka z dovolené v Tunisu, a proto si tento druh udržují již asi 20 let.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.208 (?), 4.11.2015 21:02

Moja Opuncia chytila nejaku chorobu že okolo trňou a výhonkou sa vytvorili čierne škvrny a tŕne začali miznúť a mlade výhonky uhynuli. Čo to môže biť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.51 (?), 25.6.2016 11:42
Ahoj poradí mi někdo co dělám špatně nebo do to je za chorobu. Nevím si rady s těmito fleky na opuncii
problém
problém
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika