Založení plantáže na vánoční stromky



Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?)
15.12.2011 23:22

Dobrý večer Michale, sázet budu stromky asi dost blízko sebe, cca 5 metrů, ale právě z důvodu, že je chci opravdu na vánoční stromky. Zasázeny jsme měli i ty již zmiňované tak blízko. Bohužel ty, které již vyrostly se hodně tísní a je to škoda, protože se jedná o stromky různorodé, okrasné a nevynikne teď jejich jedinečnost a krása. I odborníci neodhadli, že stromky tak rychle vyrostou. Ty 10-15ti metrové měly letos přírůstek i 1 metr. Samozřejmě některé druhy rostou rychle, některé pomaleji. Marcela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 197.50 (?), 1.12.2011 20:51, zobrazeno: 13373x

Dobrý den,

mám větší zahradu a chtěl by si na ní vysadit pár jehličnanů, které mi budou sloužit v budoucnu jako vánoční stromky. Chtěl by poradit, jaké sazenice stromků vysadit, jak daleko od sebe, aby se vzájemně nezastiňovali. Budu rád za každou radu. Jsem začátečník.

Děkuji

Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.239 (?), 10.12.2011 23:31

Dobrý den mám stejný nápad, ale na internetu jsem zatím nebyl schopen najít podrobnější informace. Napsal jsem mail do jedně ze školek a tak uvidím, zda bude nějaká reakce. Každopádně se o informace s Vámi rád podělím a byl bych rád, kdyby to bylo i opačně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.212 (?), 13.12.2011 10:47

Dobrý den,

já jsem oslovil pár pěstitelů plantáží, co jsem objevil na netě, ale zatím žádná odezva. :-(

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 13.12.2011 14:30

Dobrý den, vysadila bych si co se Vám líbí! Nám zahradníci před 15ti lety vysázeli přes 100 okrasných jehličňanů. A protože byl nutný prořez (právě z důvodu velké blízkosti stromků a rychlosti jejich růstu), začali jsme stromky řezat na vánoce. Každý rok řežeme 3 stromky + ořezáváme větve na chvojí a tak letos už naposledy využijeme té naší "plantáže" a na jaře budeme muset sázet nové. Je to opravdu výhoda, protože stromky jsou čerstvé, krásné a nemusíme je někde shánět. Ale když napadne sníh, tak se musí uříznout dřív, dát do garáže, aby roztál led se sněhem a stromky povolily. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.50 (?), 14.12.2011 19:02

Dobrý den Marcelo,

děkuju Vám za příspěvek. Mě by právě zajímala ta vzdálenost, ať mají stromky dostatek světla a zbytečně se netáhnou za světlem do výšky. Poraďte jak daleko je budete sadit Vy na jaře.

Dík, Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 15.12.2011 23:22

Dobrý večer Michale, sázet budu stromky asi dost blízko sebe, cca 5 metrů, ale právě z důvodu, že je chci opravdu na vánoční stromky. Zasázeny jsme měli i ty již zmiňované tak blízko. Bohužel ty, které již vyrostly se hodně tísní a je to škoda, protože se jedná o stromky různorodé, okrasné a nevynikne teď jejich jedinečnost a krása. I odborníci neodhadli, že stromky tak rychle vyrostou. Ty 10-15ti metrové měly letos přírůstek i 1 metr. Samozřejmě některé druhy rostou rychle, některé pomaleji. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika