Vysoký jehličnan na zahradu



solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?)
17.9.2011 20:59
Ještě jsem zapoměl na jinan dvoulaločný, ale to je takový polojehličnan
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 62.154 (?), 7.9.2011 21:01, zobrazeno: 12225x

Rád bych na zahrádku nějaké další "jehlice" :-). Měl by to být strom dorůstající výšky min. 4 metry, sloupovitého tvaru, aby netvořil hustou korunu, pokudmožno neopadavý.

V okolí máme thuje, tisy, cypřišky. Rád bych něco jiného.

Napadla mne nějaká borovice nebo opadavý modřín.

Jaké kultivary, případně má někdo jiný (lepší) nápad? Důležité je, aby byl relativně vysoký a hlavně uzoučký sloup, aby to moc nestínilo. Děkuji, Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 4.163 (?), 7.9.2011 21:32

Co takhle Picea abies 'Rotenhaus'.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 17.9.2011 21:28

Abies alba pendula
Abies alba pyramidalis
Abies concolor Pyramidalis Compacta
Abies koreana Tropfstein
Abies veitchii Pendula
Cupressus sempervirens
Chamaecyparis nootkatensis jubilee - to je bomba
Chamaecyparis lawsoniana Dik's Weeping
Chamaecyparis lawsoniana Wissel's Saguaro
Larix kaempferi Jakobsen's Pyramid
Picea omorika Pendula Bruns
Pinus nigra Green Tower
Sequoiadendron giganteum Pendulum
Buď si to vygooglujte, nebo si objednejte publikaci "katalog jehličin" přímo z Průhonic, ze které čerpám. Mám jich z tohoto zdroje víc. Ovšem upozorňuju Vás, že jakmile to uděláte, stanete se členem spolku jehličnanových úchylů, jejichš členství je doživotní a nepřerušitelné!!! Znám to podle sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.8 (?), 7.9.2011 22:24
Jardou zmíněný smrk je dost dobrý. Další zajímavý jehličnan je převislý sekvojovec - Sequoiadendron giganteum Pendula. Podívejte se i na tenhle "kousek". Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 8.9.2011 17:32
Vy píšete, že chcete vysoký jehličnan a má být vysoký 4 metry. To je u mě nízký jehličnan. Z těch menších mám na zahradě jen jedli Korejskou. Jinak mám Jedlovec kanadský, Sekvojovec obrovský, dvě Jedle obrovské, Jedli ojíněnou, Cedr libanonský a Metasekvoji čínskou, ale ta opadává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 17.9.2011 20:59
Ještě jsem zapoměl na jinan dvoulaločný, ale to je takový polojehličnan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika