Vánoční stromek v kontejneru na zahradu?



host - 116.94 (?)
8.12.2007 18:45

Dobrý večer, sám jsem jeden rok koupil takový stromek v supermarketu a použil na domácí výzdobu na vánoční týden, pak jsem ho dal na zahradu, stejně ale zimu nepřežil (v supermarketech píšou že tyto stromky nejsou vhodné na výsadbu do zahrady). Loňský rok jsem znovu takový stromek koupil, ale nechal jsem ho ozdobený na zahradě, na jaře jsem ho vysadil do jednoho koutu zahrady kde přežil nepoškozený celé léto, nyní jsem ho znovu zasadil do kontejneru (Kořeny jsou krásné zdravé) a dal před dům na vánoční výzdobu. Předpokládám že nyní již nebude žádný problém aby přežil zimu. V.S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 204.195 (?), 8.12.2007 13:49, zobrazeno: 11050x

Dobrý den, poraďte, prosím, laikovi. Líbí se nám vánoční stromky prodávané v kontejnerech (např. jedle, stříbrný smrk atd.). Radi bychom ho koupili a měli přes vánoce jako vánoční stromek doma a potom ho dali ven. Protože budeme na jaře zakládat zahradu, tak bychom ho vysadili. Vydrží ten přechod z tepla doma zpět do zimy? A jsou vůbec tyto stromky vhodné k vysazení na zahradu? Díky Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.94 (?), 8.12.2007 18:45

Dobrý večer, sám jsem jeden rok koupil takový stromek v supermarketu a použil na domácí výzdobu na vánoční týden, pak jsem ho dal na zahradu, stejně ale zimu nepřežil (v supermarketech píšou že tyto stromky nejsou vhodné na výsadbu do zahrady). Loňský rok jsem znovu takový stromek koupil, ale nechal jsem ho ozdobený na zahradě, na jaře jsem ho vysadil do jednoho koutu zahrady kde přežil nepoškozený celé léto, nyní jsem ho znovu zasadil do kontejneru (Kořeny jsou krásné zdravé) a dal před dům na vánoční výzdobu. Předpokládám že nyní již nebude žádný problém aby přežil zimu. V.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 10.12.2007 8:08

V zahradnických centrech najdete dva druhy kontejnerových vánočních stromků. První představují rostliny sázené do květináčů narychlo pouze za účelem prodloužení jejich životnosti během Vánoc. Ty ovšem nejsou na další pěstování zcela vhodné.
Druhou skupinu tvoří dřeviny, které byly přesazeny z volné půdy do kontejneru již koncem léta a během podzimu měly ještě čas v nádobě mírně prokořenit. Tyto stromky mají také větší šanci pokračovat příští rok v růstu, samozřejmě pokud jim věnujete určitou péči.
Kvalitu vánočního stromku v květníku prozradí kořeny. Před nákupem byste měli požádat prodavače o vyjmutí rostliny z nádoby a umožnění prohlídky kořenového balu. Kvalitní stromek vypěstovaný v kontejneru má bohatě rozvětvené jemnější kořeny a bal po vyjmutí zůstává vcelku. Pozor, menší množství silnějších kořenů, z nichž opadává zemina, dokazuje, že stromek v nádobě nevyrostl a byl do ní přesazen až později!
Lépe je  vybrat si spíše stromek do výšky jednoho metru, který je skladnější než ty více vzrostlé a zdobnější než ty "podměrečné".
Doporučení:
Vánoční stromek v kontejneru nenechávejte v bytě déle než dva týdny! To je maximální doba, za kterou se zazimovaný jehličnan neprobudí a nevyrazí nové přírůstky. Když už začne rašit, je zle. Takovou rostlinu nemůžete už vrátit na zahradu ani na balkon, protože by namrzla a zašla. Pokusit se o její přežití můžete tím, že ji necháte v nevytápěné místnosti (například na schodišti nebo ve sklepě) a na jaře, když už nehrozí mrazy, ji vynesete ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika