Thúje - vzdálenost, půda, vlhkost



Marča - (44) - 50.90 (?)
1.11.2007 10:12
Možná píšu pozdě, ale jak píšete o tom, že nechcete aby pes pobíhal kolem plotu tak si myslím, že se vám to nepodaří. Asi tam bude pobíhat pořád a bude vám lámat větvičky tújí. Já osobně bych túje vysadila tak, aby až vyrostou do požadované výšky a šířky, byl mezi tújema a plotem prostor pro psa. Také máme psa a jeho prostor pro pobíhání a štěkání u plotu respektujeme. Nikdy bych tam nic nevysadila, určitě by nám to zničil a udupal.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 204.131 (?), 20.8.2007 13:42, zobrazeno: 16863x

O víkendu jsem zasadila na zkoušku 10tújí. Máme nekvalitní jílovitou půdu s kameny, bylo nám řečeno, že túje vyrostou všude. Přesto jsem koupila speciální substrát na konifery, do kterých jsem túje zasadila ve vzdálenosti 50cm od sebe a od plotu cca 30cm. Mezi túje ve vzdálenosti 30cm před ně jsem vysadila buxus. Vydatně zalila, navrh dala mulčovací kůru. Udělala jsem něco špatně? Jde mi hlavně o vzdálenosti, není 30cm od plotu málo? Teď to vypadá docela dobře, ale až to půjde do šířky tak nevim. Nebo až se to začne dotýkat pletiva, tak to mám sestřihnout? Chceme aby byl plot vysoký maximálně 1,6 m. A co týče půdy mám přihnojovat a jak často? A zalévat kdy a jak často? Předem děkuji - jsem zahradník amatér...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 20.8.2007 17:12
Vzdálenost mezi thujemi i výsadba je udělaná správně, ovšem vzdálenost thují od plotu je moc málo. Pokud plot nechcete schovat, thuje poposaďte nejlépe ještě o 70 cm. Buxusy také klidně dál, 30 cm od thují je také podle mne málo. Zálivku provádějte vždy v období sucha, vzhledem k tomu, že jsou rostliny zakryty kůrou, která zadrží vlhko, není potřeba zálivky tak častá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 21.8.2007 7:34
Dobře Vám radí pan Miloslav Amihaesei, dejte si s tím ještě jednou tu práci a posuňte je skutečně dál od plotu, po čase by Vám tuje zarůstaly do plotu a přes něj, musela byste často stříhat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.131 (?), 21.8.2007 9:38
Děkuji vám moc za radu, já jsem si právě představovala, že ty túje tak trochu zarůstat do plotu budou, aby nebyl vidět. Máme to se strany do silnice, tak jsem si myslela, že bychom vždy trochu sestříhali přerůstající větvičky z venku. A hlavně jsem nechtěla, aby pes za tújema probíhal. I přesto myslíte, že bych je měla odsadit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 21.8.2007 10:08
Já vím, že se Vám do toho nechce, samozřejmě, když nebudete chtít, tak to nepřesazujte. Viděla jsem pár zahrad, kde tuje byly blízko plotu, do výšky plotu se tísnily a od výšky plotu tuje přerůstaly více do šířky a vznikl takový divný patvar. Buxusy sice tak rychle nepřirůstají, ale časem také narostou a hůře se Vám budou stříhat, když chybí prostor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marča - (44) - 50.90 (?), 1.11.2007 10:12
Možná píšu pozdě, ale jak píšete o tom, že nechcete aby pes pobíhal kolem plotu tak si myslím, že se vám to nepodaří. Asi tam bude pobíhat pořád a bude vám lámat větvičky tújí. Já osobně bych túje vysadila tak, aby až vyrostou do požadované výšky a šířky, byl mezi tújema a plotem prostor pro psa. Také máme psa a jeho prostor pro pobíhání a štěkání u plotu respektujeme. Nikdy bych tam nic nevysadila, určitě by nám to zničil a udupal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika