thuje reznutí



host - 29.2 (?)
23.3.2008 16:46

U thůjí bývá problém reznutí v tom, že jejich hlavní kmeny se zezdola větví. Proto při nákupu thůjí raději koukám právě na kmínek!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 173.75 (?), 27.5.2007 22:10, zobrazeno: 11175x
Mám problém, již třetím rokem mám vysazený plot z thúji, krásně doposud rostl, ale dnes jsem se všimla, že je jich pár prorezlých, poradíte, jak mám proti tomu bojovat, občas přihnojím hořkou solí, tak nevím, jestlí spíš nemají sucho.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.23 (?), 21.9.2007 20:43

Ahoj.                                                                                                                                      Mám z thují vytvořen plot a také jsem se setkal s reznutím větviček. Kamarád mi poradil, abych použil hořkou sůl. Aplikoval jsem ji tak, že jsem v dubnu nasypal trochu (asi půl polévkové lžíce) ke každé tůji a zalil. To jsem opakoval i v červenci. Přestaly rezavět a rezavé se znovu zazelenaly. Od tédoby hořkou sůl používám pravidelně v těchto měsících a tuje jsou krásně tmavozelené. Na jaře je rok co rok přihnojím Kristalonem pro okrasné dřeviny a v období srpen / září jim zaštípnu terminály (špičky) aby se košatily.

Dušan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.53 (?), 25.9.2007 7:02
Dobrý den, četla jsem že hořká sůl je hnojivo na list, má to správný efekt když to nasypete ke kmínku a zlijete?? děškuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.2 (?), 23.3.2008 16:46

U thůjí bývá problém reznutí v tom, že jejich hlavní kmeny se zezdola větví. Proto při nákupu thůjí raději koukám právě na kmínek!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika