Thuja smaragd-rezaveni a blednuti vetvicek



hlavacek - (2) - 217.155 (?)
21.10.2022 8:51

Dobrý den, mám asi podobný problém, tak se připojuji k dotazu na komunitu. Fotky asi hovoří za vše.

Jedná se nicméně o to, že thůje (v mém případě Smaragd) jsou na násypu a z duhé strny je plot. Mám je už vysázené asi před 8 mi lety a poměrně se jim dařilo až do teď. 

Asi již dva roky se je snažím zalévat, protože si myslím, jak jsou na tom náspu, že se jim obtížně natahuje spodní voda. Současně se ale domnívám že problém nebude z nedostatku vláhy, to by asi spíš prosychaly zevnitř? Také se je občas snažím lehce přihnojit kompostem, případně NPK či hořkou solí. Nepřehánim to ale, abych nenadělal víc škody jak užitku. Jsou vysazené poměrně hustě.

Teď tedy občas uschne celá větev a některé větve, či celý stromek zbledly. Zahradník mi říkal, že by to mohla být plíseň, i když na větvičkách není nic vidět. Pokud ano, nějaký postřit? Má to cenu ještě teď na podzim?

Předem děkuji za vaše rady.








Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 247.189 (?), 1.9.2022 12:28, zobrazeno: 620x
Dobrý den, na tuji se mne zacaly objevovat místy rezave a misty svetle vetvicky. Je to plisen? Dekuji Albert
Thuja rezaveni
Thuja rezaveni
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hlavacek - (2) - 217.155 (?), 21.10.2022 8:51

Dobrý den, mám asi podobný problém, tak se připojuji k dotazu na komunitu. Fotky asi hovoří za vše.

Jedná se nicméně o to, že thůje (v mém případě Smaragd) jsou na násypu a z duhé strny je plot. Mám je už vysázené asi před 8 mi lety a poměrně se jim dařilo až do teď. 

Asi již dva roky se je snažím zalévat, protože si myslím, jak jsou na tom náspu, že se jim obtížně natahuje spodní voda. Současně se ale domnívám že problém nebude z nedostatku vláhy, to by asi spíš prosychaly zevnitř? Také se je občas snažím lehce přihnojit kompostem, případně NPK či hořkou solí. Nepřehánim to ale, abych nenadělal víc škody jak užitku. Jsou vysazené poměrně hustě.

Teď tedy občas uschne celá větev a některé větve, či celý stromek zbledly. Zahradník mi říkal, že by to mohla být plíseň, i když na větvičkách není nic vidět. Pokud ano, nějaký postřit? Má to cenu ještě teď na podzim?

Předem děkuji za vaše rady.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 21.10.2022 13:58

Jestli jsem se dobře díval, tak ten listnáč na jedné fotce je šeřík? I na jeho listech bývá vidět houbové postižení, které může a nemusí souviset s Vaším živým plotem. V praxi se mi osvědčilo, že když se -i v tomto termínu-s thůjemi důkladně třese a drol, který se nalézá uvnitř porostu je odstraněn, tak se jejich zdravotní stav výrazně zlepší! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika