Smrk pichlavý v květináči?



host - 215.1 (?)
30.7.2007 14:32
My máme už asi 8 let normální smrk z lesa v docela malém květináči, aby moc nerostl do výšky. venku je celoročně a daří se mu docela dobře. Jednou Na jaře mu vždycky hodím pár kuliček cereritu a jinak jen zalévám, v létě každý den, protože ve květináči jsou jen samé kořeny a hodně to vysychá.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 77.31 (?), 30.7.2007 12:59, zobrazeno: 9362x
Dobrý den, minulé vánoce jsme si koupili smrk pichlavý stříbrný v květináči, je asi 160 cm vysoký. Chci se zeptat, co mám takovému stromečku dopřát, aby nám posloužil ještě aspoň jedny vánoce...Plánuju ho přesadit do většího květináče, ale nevím kdy bude nejvhodnější doba a také jaké hnojivo bych mu měla dávat, aby měl dost živin...Máme ho daný v polostínu a myslím, že se mu tam i daří...Ještě by mě zajímalo, jak dlouho je takový stromeček schopen vydržet v květináči...přemýšlela jsem o zakoupení mrazuvzdorného květináče a nechat ho venku stále...díky...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.1 (?), 30.7.2007 14:32
My máme už asi 8 let normální smrk z lesa v docela malém květináči, aby moc nerostl do výšky. venku je celoročně a daří se mu docela dobře. Jednou Na jaře mu vždycky hodím pár kuliček cereritu a jinak jen zalévám, v létě každý den, protože ve květináči jsou jen samé kořeny a hodně to vysychá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.105 (?), 13.5.2010 11:31

Děkuji za radu.Podobný semenáček jsem si přivezl z Alp.Ted uz je asi 10 let starý, roste v květináči o pruměru cca 25cm, je asi 7Ocm vysoký.Ale netušil jsem čím ho pohnojit.Zvlášť děkuji za zmínku o zalévání.Přes celý rok roste na zahradě u plechové garáže, prakticky bez zelévání i v mrazech.Letos krásně vypučel a tak bych ho ho rád odmněnil lepší péčí.S pozdrem           Ing Jiří Fischer. (z Uval)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika