Škůdce smrk



host - 165.46 (?)
25.2.2010 7:54

Už se tady o korovnici psalo. Já používám dle rady pana doktora Pelešky tyto postřiky:

Smrčky korovnice - Biool 3-5% Únor-březen

Smrčky korovnice - Sumition Super 0,1% Březen po 14dnech

V této kombinaci to opravdu pomáhá, ale je potřeba každoročně, to jsem třeba neobjevila jedinou hálku, ale když jsem to pak nechala další rok bez postřiku, bylo to všude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

charon11 - (6) - 217.250 (?), 23.2.2010 12:33, zobrazeno: 8550x
Dobrý den, mám asi 12 smrků u plotu od 1-2 m (jako živý plot) v posledním roce se u jednoho objevil škůdce a pomalu se šíří dál. Viz. foto. Nevíte co to je? Je to nebezpečné? Jak to odstranit?
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.96 (?), 23.2.2010 13:28

Mám tentýž problém. Loni jsem ta hnízda odtrhal a pak jsem viděl v TV informaci, že je možné likvidovat snad postřikem na mšice. Budu to letos aplikovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 23.2.2010 13:44

Dobrý den. Jsou to hálky mšice korovnice. Dál si to jistě najdete na webu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 23.2.2010 14:31

Jak píše pan Stanislaw, jedná se o mšici - hálčivce korovnici (nejčastěji smrkovou, zelenou nebo pupenovou). Nejde tedy o chorobu, ale o parazita. Parazit napadá větevní pupeny, z nichž následně raší nové výhony, saje z nich a strom jako ochrannou reakci zduřením pupenů vytváří šištici - hálku. Ochrana mechanická : odřezávání čerstvě vytvořených hálek (šištiček) z větví nožem, ještě před jejich otevřením, kdy se z nich vylíhne nová populace parazitů. Odřezané hálky zlividivat. Provádět na jaře, nejpozději do 1/2 léta, ještě když jsou šištice zelené, tedy dříve než zdřevnatí a otevřou se. Ochrana chemická : insekticidními přípravky na jaře, v době začátku vývoje nových výhonů nebo na podzim září, zač. října když parazit opouští otevřené hálky. Doporučené přípravky : MOSPILAN 20 SP nebo RELDAN 40 EC, příp. jiné. Ideální je kombinace obou způsobů ochrany. Pokud máte v blízkém okolí své zahrady les (smrky, modříny), bude pravděpodobně nutné provádět kontrolu, případně ochranu každoročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.46 (?), 25.2.2010 7:54

Už se tady o korovnici psalo. Já používám dle rady pana doktora Pelešky tyto postřiky:

Smrčky korovnice - Biool 3-5% Únor-březen

Smrčky korovnice - Sumition Super 0,1% Březen po 14dnech

V této kombinaci to opravdu pomáhá, ale je potřeba každoročně, to jsem třeba neobjevila jedinou hálku, ale když jsem to pak nechala další rok bez postřiku, bylo to všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika