řízkování



host - 1.3 (?)
28.5.2008 10:13

Kratší odpověď by byla spíše na otázku: Které nelze.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 10.228 (?), 28.5.2008 10:04, zobrazeno: 22257x

ahojky všem, chtěla jsem se zeptat jaké jehličnany a listnáče je možné řízkovat, díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 28.5.2008 10:13

Kratší odpověď by byla spíše na otázku: Které nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 28.5.2008 10:24

obecně lze říci že listnáče se řízkují snadněji než jehličnany, ale každý druh dřeviny je na tom jinak.  Některé lze řízkovat pouhým zapíchnutím odstřižené větvičky do země, u některých je třeba dodržet spoustu ne vždy jednoduchých podmínek, aby to vůbec stálo za pokus.

Já osobně bych se do řízkování jehličnanů nepouštěl, snad jedině s vyjímkou tůjí a jalovců, ale ty zase na zahradě nechci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.228 (?), 28.5.2008 11:08

já bych si ráda namnožila japonský topol, normální topol, dub nebo buk, borovici, smrk, no prostě stromy které dorůstají velké výšky, takže pokud jsou nějaké které se dobře řízkují sem s nimi, u nás totiž dost fouká, a kdybych měla kupovat několik desítek stromů nebo i více, tak bych se nedoplatila a taky mě to i zajímá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.228 (?), 28.5.2008 11:15

semeny je to asi jednodušší, akorát že na to už je trochu pozdě, ty se sbírají v zimě nebo po zimě, to taky určitě vyzkouším, ale ted bych si ráda něco nařízkovala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.5.2008 20:12

Řízkovat se dá téměř všechno. Tady je návod: http://www.dendro.mojzisek.cz/m_rizkov.php   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 31.5.2008 20:21

To je dobré, dík, Danielo. Škoda jen, že jsem neměla takové informace před sedmi lety, když jsem s naší starou a zanedbanou zahradou začínala. Když si vzpomenu, jak na půlce byla jen mrtvá zem, rozhrabaná od slepic a v ní přestárlé rybízy... skoro se mi nechce věřit.

 U Kolína začalo pěkně lejt! H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.5.2008 20:33

V Praze teď pršet přestalo, ale nebylo to nic moc.  Tak PROSÍM - pošlete nám sem také nějaký deštíček, nemusíte to všechno  "vyžrat"  sami!!!  Ať nemusím tolik zalévat.   

My jsme měli před šesti lety něco podobného - zahrada samý slepičinec, ale celkem na tom všechno rostlo dobře - bylo to prohnojené...  Teď právě zkouším řízkovat juniperus. Ne že bych ho potřebovala rozmnožit, ale ze zvědavosti to zkouším. Stejně to pak rozdám.  Ahoj Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 1.6.2008 22:19

Danielo, napište, jak se řízkování podařilo. Dnes u nás opět lilo, ale přímo v Kolíně ani kapka. Tady se traduje zvláštní vysvětlení: déšť od západu se u Českého Brodu rozrhne o vysoké stožáry Českých radiokomunikací a putuje na Sázavu a na Labe... No, jeden nikdy neví, že? H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 7.7.2010 10:52

Jalovce jdou mnozit krasne, uz jsem jich namnozil (doslova) desitky. Tento rok jsem je chtel presadit uz do ziveho plotu, ale nejak se to nestihlo... tak snad pozdeji.

Staci vzit silnejsi vetvicku a zapichnout ji do zeme na stinnem a vlhkem miste. Za 2 roky budou krasne sazenice...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika