Přesazení borovice ze semen



host - 169.30 (?)
23.5.2008 7:52

Vážená pěstitelko, borovice, to je dost široký pojem. Odhaduji to tak na stovku druhů. Jen u nás se pěstuje cca dvacet druhů. Navíc je tu moře zahradních forem včetně čarověníků.Jejich nároky jsou značně odlišné, jejich vzrůstnost také. Pokud by jste věděla co to vlastně bylo tak by se snad dalo i najít optimální řešení. Z praktického hlediska bych si s tím ale nelámal hlavu. Především neznám borovici co by nebyla krásná. Dále snad vše co se u nás vyskytuje je značně nenáročné a nechá si líbit skoro vše. Ani rozměr stromu v přírodě (nebo parku) by neměl být překážkou pro pěstování v zahradě nebo kontejneru. Bonzajisté používají borovice s oblibou a to je i důkaz její značné odolnosti a také i návod pro případné tvarování. Snad jen sypavka trochu kazí radost pěstitelům ale i to lze zvládnout.. Snad jen blatka je náročnější na vodu ostatní snesou i dost sucho. Pokud se nedopátráte druhu s kuráží zasaďte a pozorujte. Když porostě tak paráda, když né tak něco změňte. Pěstování v nechráněném kontejneru má jedno úskalí-promrznutí kořenového balu může v zimně způsobit uschnutí. Při přesazení do zahrady bych se snažil vycházet z toho z jakých podmínek pocházela mateční rostlina, kde jste šišku sebrala. Hodně úspěchů. JP..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 10.23 (?), 27.2.2008 13:59, zobrazeno: 8494x

Poradí mi někdo prosím, jak postupovat při pěstování borovice? Zasadila jsem jen tak z hecu semena ze šišky a vyrostly mi 2 rostliny. Mám je zatím v kelímku na okně a nevím, co by teď bylo nejvhodnější. Mám prázdný balkón, kam bych je mohla přesadit, než budou dost veliké na zahradu, kde běhá pes. Tak prosím o radu, jak velkou nádobu pro 1 sazenici, jakou půdu, jak moc zalévat a kdy to mohu na tom balkóně nechat, aby to nezahynulo chladem.

Děkuji.

Elen

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 2.3.2008 16:46

Ponejprv si položte otázku zda máte dost velkou zahradu pro tyto borovice a zda se tam kompozičně hodí. Pokud ano, dejte je na místo a ohraďte je, aby je pes neušlapal. Potom stejně je budete muset hlídat, aby je nevyužíval jako patník. Můžete je vysadit i na záhon a než je dáte na trvalé místo jednou za rok až dva přesadit. Rozhodně je dejte z bytu ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.3 (?), 22.5.2008 16:07

Borovice jsou nenáročné na půdu, venku rostou i na skále, mrazy přežijí, byla by škoda ji polámat. V kelímku o průměru 15 cm vydrží bez problémů 3 - 4 roky. Mám borovičku 6 roků, výška asi 35 cm, květináč průměr 40 cm venku na zahradě. Vydrží v něm min. další 3 roky. Výhonky mírně zaštipuji. Potom ji přesadím na místo. V zahradnictví prodávají jehličnany se surově zakrácenými kořeny a když se o ně trochu postaráte, tak to také přežijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.30 (?), 23.5.2008 7:52

Vážená pěstitelko, borovice, to je dost široký pojem. Odhaduji to tak na stovku druhů. Jen u nás se pěstuje cca dvacet druhů. Navíc je tu moře zahradních forem včetně čarověníků.Jejich nároky jsou značně odlišné, jejich vzrůstnost také. Pokud by jste věděla co to vlastně bylo tak by se snad dalo i najít optimální řešení. Z praktického hlediska bych si s tím ale nelámal hlavu. Především neznám borovici co by nebyla krásná. Dále snad vše co se u nás vyskytuje je značně nenáročné a nechá si líbit skoro vše. Ani rozměr stromu v přírodě (nebo parku) by neměl být překážkou pro pěstování v zahradě nebo kontejneru. Bonzajisté používají borovice s oblibou a to je i důkaz její značné odolnosti a také i návod pro případné tvarování. Snad jen sypavka trochu kazí radost pěstitelům ale i to lze zvládnout.. Snad jen blatka je náročnější na vodu ostatní snesou i dost sucho. Pokud se nedopátráte druhu s kuráží zasaďte a pozorujte. Když porostě tak paráda, když né tak něco změňte. Pěstování v nechráněném kontejneru má jedno úskalí-promrznutí kořenového balu může v zimně způsobit uschnutí. Při přesazení do zahrady bych se snažil vycházet z toho z jakých podmínek pocházela mateční rostlina, kde jste šišku sebrala. Hodně úspěchů. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika