Pinus Lambertiana a Pinus Couteri



host - 217.155 (?)
20.2.2023 8:59

Teda, to by bylo senzační :) Docela dlouho jsem sháněk pokroucenku Chief Joseph. Bude to podobný příběh, určitě to někdo někde má, ale bez znalosti těch správných osob je to skoro nadlidský výkon. Zkoušel jsem i import z USA přes fiktivní sídlo a následný transport do Evropy, ale ztroskotalo to na regulích o tom, že je zákaz vyvážet z USA stromy. Tak pokud by byla možná konzultace přes email, budu vděčný. Vidím Vás tu jako hosta, tak napíšu můj email a prosím o kontakt - memilan@seznam.cz. Děkuji a zdravím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

MeylaCZE - (2) - 73.141 (?), 12.2.2023 21:30, zobrazeno: 876x

Dobrý den, přátelé. Nevíte o někom, kdo by měl na prodej semenáček / sazenici těchto dvou borovic? Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.98 (?), 12.2.2023 21:59

já je mám - nejde o žádné extra vzácnosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MeylaCZE - (2) - 73.141 (?), 12.2.2023 23:27

Nejde mi o vzácnost, ale o rozšíření zahrádky právě o tyto dva druhy. Až budu umírat, rád bych se díval na zahradu plnou rozličných borovic :-))) Můžete mi, prosím, napsat na Vás kontakt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.2 (?), 16.2.2023 10:50
Zajděte si je koupit do zahradnictví a máte to vyřešené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.44 (?), 17.2.2023 18:00

Skvělý tip! Máte na mysli nějaké konkrétní zahradnictví, kde by byly obvykle k dispozici? Zatím jsem neobjevil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.39 (?), 17.2.2023 18:16

Semena obou nabízejí sady-skolky.cz (stačilo použít google wink)        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 246.31 (?), 18.2.2023 13:02

O semenech vím, přesto děkuji. Dotaz zněl na sazenice / semenáče. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.98 (?), 20.2.2023 1:24

Jehličnany si množím po pár kusech - pokud mám přebytek dám k prodeji. Lambertku už mám jen jednu k dispozici a je zamluvená, Coulterku jsem poslední prodal v prosinci. Nejedná se sice o extra vzácnosti jak jsem psal, ale běžné nejsou a nikdo Vám je neprodá za pár desetikorun, s tím počítejte. Pokud neseženete u nás v ČR - lze z blízkého okolí. Dělám v tom 30 let a pamatuji si všechny sběratele a prodejce, kdo je nabízel. Tyto informace jsou vzácné koření, ale když vidím Vaši zarputilost - tak dám pár tipů. Nebudu to zde psát veřejně - napište mail a já Vám odepíši. Pokud toužíte i po jiných jehličnanech či přímo borovicích, tak mi v rámci mailu to můžete sdělit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.155 (?), 20.2.2023 8:59

Teda, to by bylo senzační :) Docela dlouho jsem sháněk pokroucenku Chief Joseph. Bude to podobný příběh, určitě to někdo někde má, ale bez znalosti těch správných osob je to skoro nadlidský výkon. Zkoušel jsem i import z USA přes fiktivní sídlo a následný transport do Evropy, ale ztroskotalo to na regulích o tom, že je zákaz vyvážet z USA stromy. Tak pokud by byla možná konzultace přes email, budu vděčný. Vidím Vás tu jako hosta, tak napíšu můj email a prosím o kontakt - memilan@seznam.cz. Děkuji a zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.23 (?), 7.9.2023 18:49
Dobry den, Chiefa Josepha mam na zahrade ve dvou kusech, jeden na plnem slunci, druhy v polostinu. Stejne jako vy jsem si prosel strastiplnou cestu, kde je sehnat.. Nahodou jsem na ne narazil v zahradnictvi v Litomysli pred cca 6 lety. Dnes jsou to uz celkem velci krasavci, byt je zastipuji a trochu tvaruji. Kazdopadne neni to carovejnik. ale normalni Pinus Concorta Chief Joseph z Oregonu, ktera dorusta nekolik metru -:)Prikladam foto.. V zime opravdu zari jako citron, resp. zacinaji zloutnout uz od rijna..Pouze jarni slunce je trochu problem u te, ktera je na plnem slunci, vzdy mi slunce castecne popali jehlice, ale obrazi nove.. Preji hodne zdaru pri hledani! Loni na jare jsem je zahledl v Modricich u Brna v zahradnictvi Brabec.
Pinus Concorta Chief Joseph
Pinus Concorta Chief Joseph
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika