Opadávání a reznutí thůji po přihnojení



host - 170.1 (?) 
4.10.2011 7:28, zobrazeno: 13589x

Dobrý den, prosím o radu, jsem už zoufalá, na jaře se mi podařilo zasanit v naší kamenité půdě asi tak 80 thůjek. Dalo to opravdu práci vykopat dostatečně velkou díru na rašelinu aby thůjky měly to co potřebují. V září, je to asi tak týden jsem je přihnojila hnojivem na konifery a ony teď začaly reznout a když chytnu na jehličí tak opadá, viz foto. Nejdřív to vypadlo, že se jedná jen o tři z celé řady 80-ti thůjí, ale teď už to vypadá na všechny. Co mám dělat? Je to přemírou hnojiva nebo je to přirozený jev? Hnojiva jsem dala asi, tak hrst až dvě hrsti na thůjku.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 170.1 (?), 4.10.2011 7:35

Další foto k prosbě o radu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 4.10.2011 11:09

Přirozený jev to není. Nevím, jak tohle spec.hnojivo, ale normálně se dává tak hrst na 1m2. Řekla bych, že jsou přehnojené. Navíc v září už se normálně nepřihnojuje, je pozdě. Zkuste je prolít vodou, vyplavit přemíru hnojiva, stejně pořádnou zálivku jehličnany před zimou potřebují.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.1 (?), 5.10.2011 7:29

Tak jsem včera na Vaši radu odstranila hlínu se zbytkem hnojiva. Bylo to granulované hnojivo na thůje, bylo tam napsané 40 - 50g na m2, ale říkala jsem si, že jim to přece nemůže uškodit, když dám víc, nehledě na to že ta půda je opravdu prašnatá s kameny i když přímo do jámy s kořeny jsem se snažila dát rašelinu. No tak opravdu vidím, že se musí dát na návody k použití. Thůjky jsem pak pořádně zalila a zkusím po týdnu dát na obnažené kořínky novou rašelinu.  Myslíte, že je to dobrý nápad???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 5.10.2011 22:38

Fajn. Tu novou zem bych doplnila hned, ať kořínky neproschnou. Jinak u průmyslových hnojiv i postřiků je opravdu třeba dodržovat návod. Když dáte granulovaného hnojiva méně, nevadí, když moc, mohou se kořínky popálit. U postřiků je to třeba dodržet přesně - slabší nezabere a silnější spálí.

Já při sázení okrasných keřů do jámy míchám zeminu s kompostem, zjara pak trochu pocukruji povrch třeba cereritem, na podzim mezi keříky pohodím trochu kompostu (tam nemusím mít obavy ze spálení a navíc dodá do naší písčité země humus).                                                                               Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 170.1 (?), 7.10.2011 14:06

Děkuji moc za reakce. Novou zem jsem zatím ještě nepřidala, ale hned zítra to udělám, dnes celý den prší, tak to snad nebude vadit. Doufám, že to ty moje chudinky vydrží a na jaře budou prospívat. Díky moc za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 7.10.2011 14:13

je dobře že prší, rozředí to zbylé hnojivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.200 (?), 3.12.2011 19:19

Dobrý den. Předloni jsem zasadila do svahu 20 cm velké thůje. Nyní má téměř polovina z nich obnažené vrchní kořínky. Nemohou mi pomrznout? Co mám dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 6.10.2011 12:53

je to přehnojené, stačí přihodit kompost nebo jen pocukrovat-na keř cca 1 lžíce, já thůje nechávám tak a rostou pěkně bez přihnojování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika