Modřín převislý - opadané jehličky



host - 162.142 (?)
31.10.2008 21:31

Dobrý den, já jsem též neodolala kráse převislých modřínů a zakoupila jsem si modřín japonský převislý na kmínku. Automaticky jsem se domnívala, že jeho nároky na půdu jsou jako u většiny jehličnanů, tedy dařit se mu bude v půdě kyselé, přiměřeně vlhké. Pro jistotu jsem si to ověřovala na některých internetových stránkách a teď jsem na rozpacích. Podle některých zdrojů se mu daří pouze na půdách alkalických, podle jiných zdrojů zas na půdách kyselých. Prosím tedy všechny úspěšné pěstitele těchto krasavců o radu - jaká půda je pro modříny ideální (kyselá či alkalická)? Předem všem moc děkuji za rady a zkušenosti. Andrea

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 162.142 (?), 31.10.2008 21:31

Dobrý den, já jsem též neodolala kráse převislých modřínů a zakoupila jsem si modřín japonský převislý na kmínku. Automaticky jsem se domnívala, že jeho nároky na půdu jsou jako u většiny jehličnanů, tedy dařit se mu bude v půdě kyselé, přiměřeně vlhké. Pro jistotu jsem si to ověřovala na některých internetových stránkách a teď jsem na rozpacích. Podle některých zdrojů se mu daří pouze na půdách alkalických, podle jiných zdrojů zas na půdách kyselých. Prosím tedy všechny úspěšné pěstitele těchto krasavců o radu - jaká půda je pro modříny ideální (kyselá či alkalická)? Předem všem moc děkuji za rady a zkušenosti. Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.160 (?), 2.11.2008 23:57

Dobrý večer, mam mnoho druhu modřinu např.Larix kaempferi-modřin japonský pendula-převisly, globosa-kompaktni, diana-krouceny, jsou krasne svou barvou jehliči z jara maji nadech do střibrna a na podzim do zlatova.Potom Larix decidua-modřin opadavý pendula, je mohutnějši a vzrustnějši.Spokoji se s jakoukoliv pudou, nejlepe se jim daři na plném slunci.Stin jim ubira barvivost.Zkusil sem je roubovat v březnu letos a uspěch krásný.Pozor nepřesazovat z jara když začina rašit, špatně se ujima.Je lepši jej koupit už v květinači.Mnoho ZDARU Franz.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.172 (?), 15.4.2009 22:28

dobrý den a můžu se zeptat jestli ta paní posílá i na dobírku poštou? požádala bych vás o adresu. děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.21 (?), 2.4.2010 9:28

Dobrý den, my jsme si koupily modřín převislý loni v létě, byl v květináči, odvezly jsme ho na dům, který rekonstruujeme, ale zatím nezasadily, zasadily jsme ho na podzim, do hlíny, která má však s hlínou opravdu pramálo společného, na zahradě máme suť a malou vrstrvu nekvalitní hlíny, ale nebylo kam jinam zasadit, celý uschl, mysleli jsme si že je po něm, ale nějakým zázrakem v takových hroznách podmínkách zrovna včera obrazil, máme asi opravdu silného jedince, protože to co musel přes podzim a zimu přežít to se opravdu divím, no uvidíme, jak se mu bude dařit dále, ale asi jsme měly štěstí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.184 (?), 28.7.2010 14:45

Mám dotaz ohledně převislého modřínu. Vysadili jsme ho letos na jaře, byl zakoupen v zahradnictví a hezky roste. Vyvázala jsem ho k tyčce, doufám, že dělám dobře? Včera jsem si všimla, že má na větvičkách místy narušenou kůru, nevíte, co by to mohlo být, nějaká houba? Jinak jehličí zatím nežloutne. Co bych na to mohla použít a jak tomu předcházet? Taky jsem se chtěla zeptat, jestli ho mám nějak tvarovat? Díky moc za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika