Korejská jedle - nevím si rady - nerostou mi šišky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 151.203 (?) 
4.4.2008 21:51

Kořeny se ostřihováním oslabí jen o trochu. Ale prakticky porostou stejně jako u nestříhaného jedince. jedině kdybychom je ošetřovali stejně jako o bonsají - zastřihávat ve stejném pomeru jako je zastřihávaná koruna. 

Ale problém je v zastřihávání větví. To totiž znamená po celou dobu života stromu na něj neustále lézt a stříhat a stříhat. Jakmile se přestane vznikne děsivé koště. Nevím, ve skutečnosti kořenová zóna a nechat strom v přirozeném vývoji je podstatně méně pracné. Navíc vyšší strom výrazně pozitivně ovlivní ráz obce (pokud tam nebude jako pěst pod okem). osobně korejskou jedli mám asi taky těch 5 - 7 m před domem, je na západní návětrné straně, dneska máže mít skoro 10 m a je to prostě nádherný strom plný šišek. Za pár let vytlačí ostatní dřeviny a rostliny pod ní (větve má stále až k zemi), možná budeme muset trochu prostřihnout větve okolo chodníků, ale zastřihávat ne. Ona za chvilku svůj růst zpomalí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 166.172 (?), 28.4.2008 18:24

Dobrý den.Mám opačný problém, mám šišek až moc.Máme jich tolik že nám hubí větvičky-naroste jich tam tolik, že to udělá na větvích takový chuchvalec až to vysušší větvičku tak, že uschne a opadají ji jehličky a už nenarostou.    Můžete mi prosím někdo poradit?Jak na ty šišky at´ jich tam není tolik a nehubí mi větvičky.Děkuji Ivča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.163 (?), 11.7.2008 18:10

Všichni tady píšete, jak vysoké jsou vaše korejky, prosím, prosím, napište sem také šířku. Zasadila jsem si korejku loni a teď chodím kolem ní a bádám, jestli bych jí neměla dát kousek dál, aby měla víc místa kolem sebe.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.73 (?), 24.7.2008 18:00

Mám tentýž problém již druhým rokem. Mám asi desetiletou jedli a má skoro 60 šišek, ale jehličí opadává stále víc... Poraďte, prosím! vq

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.177 (?), 23.5.2010 16:06

mam problem asi jako posledni kolegyne. meli jsme 3 korejske jedle, dnes jiz jen dve. kazde jaro super nasadi prirustky, ale uz behem jara nektere vyhony zezloutnou a uvadnou, upadnou. a hned vedle na stejne vetvi je to OK. naprosto nepravidelne jakoby proschne. jehlice zezloutnou a opadaji. ze stromu se stane "paskvil", ktery neni ozdobou ale vypada jak v krusnych horach. naopak problem nemame se siskami, tech je tam hned od pocatku vysadby, cca 6 let mnoho a mnoho. jsou vysazeny na slunci, rozumne zalevany, nemlzeny. nijak vysoko, v praze v modranech 250 m.n m. vedle nadherne rostou smrk a bezne jedle, ty neusychaji. zatim bojujeme, davame jim sanci, ale... kdo poradi, kde je chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika