Jedle korejská



host - 158.118 (?)
29.5.2009 21:26

Nechte zavětrování několik let; nejprve musí jedle opravdu důkladně zakořenit a vytvořit dostatečně silné nové kořeny.

6 m vysoká jedle je už opravdu "macek" a má velkou plochu, do které se opírá vítr.

Optám se: ořezali jste ji při přesazení:

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 65.92 (?), 6.9.2007 9:09, zobrazeno: 20228x
Jaké umístění vyhovuje tomuto jehličnanu? Plné slunce nebo polostín? Sušší nebo vlhčí stanoviětě...? díky 
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 6.9.2007 11:31
Nároky na půdu: vlhká, nároky na světlo: slunce i polostín.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.172 (?), 28.4.2008 18:06

Dobrý den.Nemam problém s růstem ale se šiškami.Máme jich na stromku tolik že nám hubí větvičky-naroste jich tam tolik, že to udělá takový chuchvalec až to vysuší větvičku tak, že uschne a opadájí ji jehličky a už nenarosou.    Můžete mi s tím prosím někdo poradit?Jak na ty šišky at´ jich tam tolik není.Děkuji Ivča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.34 (?), 28.4.2008 18:15

Jedině šišky ostříhat, dokud ještě nejsou takové, aby vadily.

Ovšem, setkal jsem se letos na korejské jedli s nějakým škůdcem - nejspíše nějaký obaleč či můra? (po přesné identifikaci jsem ještě nepátral) - jehož housenky (larvy) si na větvičkách udělaly takové "zámotky", v nichž požíraly jehličí a napadené větvičky následně zaschly. Možná, že i s těmi Vašimi šiškami to bude podobné (taky to bylo na větvičkách se šiškami).

(Aby bylo jasné - ty zámotky tam musely být už od loňska).

Předpokládaná ochrana: ve správnou dobu zakročit vhodnými insekticidy proti žravým škůdcům; správnou dobu odhaduji na květen - červen. Anebo jen odstrihovat zámotky (ale zkraje nejsou nijak nápadné - to se projevily až následným odumřením větviček).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.206 (?), 13.5.2008 7:22

Mám tři asi desetileté jedle korejské a na jedné z nich letos začalo být jehličí do poloviny rezavé a když na něj sáhnu, tak opadává. Neví někdo co by to mohlo být za chorobu??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.122 (?), 31.12.2008 18:47

Dobrý den, mám na zahradě 45 let starou jedli nordmanskou. Po celou dobu rostla naprosto krásně a bezproblémově. V loňském roce ji však zaschla špička a horní čtvrtina stromu velmi prořídla, ale spodní část je stále krásná. Po kůře stromu také začla téct míza. Jedná se o nějakou chorobu? V letošním roce se už stav zlepšil, dokonce některé větve ve špičce obrážejí.  Pro obrovskou výšku (15m) nelze aplikovat nějaký postřik. Doufám, že si vytvoří novou špičku. Máte někdo podobnou zkušenost se vzrostlým stromem?

Ing. Havlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bestseeds - (2) - 119.130 (?), 9.3.2009 0:20

Může se jednat o mšice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.42 (?), 28.5.2009 15:54

Dobrý den,
minulý rok v září jsme přesazovali cca 6 m vysokou korejskou jedli (byla záchráněna před pokácením). Nyní je zavětrovaná a chtěl bych se optat, kdy je možné zavětrování zrušit. Nevíte prosím, za jak dlouho zakoření, aby ji nevyvrátil vítr? Kořenový bal při přesazení měl cca 1 - 1,2 m v průměru, zahrada je jílovitá, obsypávali jsem rašelinou.

Díky za odpovědi
J.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.118 (?), 29.5.2009 21:26

Nechte zavětrování několik let; nejprve musí jedle opravdu důkladně zakořenit a vytvořit dostatečně silné nové kořeny.

6 m vysoká jedle je už opravdu "macek" a má velkou plochu, do které se opírá vítr.

Optám se: ořezali jste ji při přesazení:

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.42 (?), 1.6.2009 11:14

Neořezávali jsme ji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika