Janovec - čilimník - Cytisus - Apricot GEM



host - 172.139 (?)
24.3.2012 7:25

U nás na Mladoboleslavsku jsem si vydloubnul dvě malé rostlinky v lese na pasece, kde rostou jako plevel a v prvních letech konkurují zasazeným mladým sazenicím jehličnanů.Již prvním rokem narostly o cca 1 metr.Druhým rokem se rozrostly tak, že jsem musel jednu z nich odstranit a tu druhou drasticky zkrátit.Zkrátil jsem ji zhruba někdy v srpnu, přesto opět hodně obrazily.Nyní zkracuji hned po odkvětu, aby nedocházelo k uzrátí semen, které se mi vysemenily a ze semen mě vyrostlo volně mnoho semenáčků, které jsem postupně vytrhával po dobu dvou let, aby ně nezaneřádili celou okrasnou zahradu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 73.57 (?), 2.6.2010 13:29

Pěstuji již 10 let zlatožlutý čilimník, v loni měl hodně mšic, po odkvetení jsem o třetinu zkrátila větve, některé větve jsem vyřezala celé, letos znovu krásně kvete, jen se mi zdá, že se jaksi rozklesává. Nevím, jestli je to tím vyřezáním větví, ale slyšela jsem, že starší janovec od země vyholuje a rozklesává. Je už asi moc starý, zkusím si z něho udělat řízka, ale nevím přesně jak. Poradíte mi? Děkuji Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.69 (?), 13.6.2010 22:40

Taky jsem letos myslela, že mi čillimníky odešly. Zdálo se mi, že jsou úplně zmrzlé. Větve jsem trochu zakrátila, asi o 20 cm. Teď obrážejí. Neuvěřitelně rychle a silně. Asi to chtělo trochu ořezat, zmladit. Neříkám, že to stoprocentně pomůže, ale tohle je moje zkušenost. Přeju, aby se vám všem taky vzpamatovaly, je to krásná rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zape - (2) - 200.140 (?), 2.6.2011 22:16

Letos jsem koupila 3 čilimníky, 2 jsem zasadila v květnu, jeden zůstal v květnáčku, protože jsem jej ještě nestihla zasadit. Všechny byly v květu, teď odkvetly a zežloutly. Moc vábně nevypadají. A není rozdíl v těch zasazených a v tom hrnkovým. Čím to je?? Suché nejsou, zalévám je.  A čtu tady, že se mají stříhat po odkvětu, mám to risknout i teď, když jsou v zemi pouze 14 dní a jsou žluté???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.139 (?), 24.3.2012 7:25

U nás na Mladoboleslavsku jsem si vydloubnul dvě malé rostlinky v lese na pasece, kde rostou jako plevel a v prvních letech konkurují zasazeným mladým sazenicím jehličnanů.Již prvním rokem narostly o cca 1 metr.Druhým rokem se rozrostly tak, že jsem musel jednu z nich odstranit a tu druhou drasticky zkrátit.Zkrátil jsem ji zhruba někdy v srpnu, přesto opět hodně obrazily.Nyní zkracuji hned po odkvětu, aby nedocházelo k uzrátí semen, které se mi vysemenily a ze semen mě vyrostlo volně mnoho semenáčků, které jsem postupně vytrhával po dobu dvou let, aby ně nezaneřádili celou okrasnou zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika