Jak namnožit Cypřišovec leylandův?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 44.138 (?) 
22.3.2010 14:37

K tomu množení... Lze ho řízkovat i nyní z jara?

Nikdy jsem neřízkoval, proto prosím pochopte mou možná banální otázku. Chápu to dobře, že prostě uříznu větvičku, seříznu spodek aby vznikla co největší "živá plocha", namočím do gelového či práškového stimulátoru a zasadím?

Velice děkuji za odpověd´!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 150.252 (?), 23.3.2010 23:43
Tú vetvičku nerežte, ale odtrhnite proti smeru vyrastania z materskej rastliny aj s kúskom kôry z konárika, z ktorého vyrastala. Nezastrihujte a nezarezujte. Malo by to rásť aj bez toho stimulátora. Prikryte skleneným pohárom alebo zrezanou PET fľašou. Vysadiť môžete aj rovno na miesto kde má rásť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.11 (?), 10.5.2010 21:10

Reaguji na Vaši zprávu, která mě zaujala, snad se "vyznáte" a proto prosím o radu. Asi před týdnem jsem zakoupila tyto stromy, vysoké cca 3 metry, ale mám problém s tím, že nejsou asi do poloviny kmínku bohatě ovětvené- V zahradnictví, kde jsem je kopila řekli, že je svazují na zimu proti polámání těžkým sněhem, ale myslím si, že to právě způsobilo onu řídkost, protože je zase na jaro "neodvázali". Ráda bych, kdy by jste mohl poradit, věděla, jak je sestříhat a zda-li po tom vůbec obrazí " od spodu". Větve tu jsou, ale dlouhé a řídké, v místě, kde byli stromky svázané je holá, nezavětvený kmen. Děkuji Jana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.21 (?), 21.6.2010 23:48

Re paní Jana.  Cypřišovce Leylandii rostou velmi rychle a jakoby tak trochu zpočátku polopoléhavě, proto se musí vyvazovat k bambusové hůlce, aby vznikl u cypřišovce kmínek. Pokud jsou sazenice ve školce už větší a jsou dost nahusto, tak je spodek c. leylandii řídký až hodně řídký. Ale neobávejte se, obroste to. C. Leylandii dobře zahušťuje i v spodních partiích.

Přemysl Podrázský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika