Hledám název jehličnanu



Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?)
8.6.2009 22:47

Myslím, že vás všechny rady přes tis a Žefrejovu borovici kamsi zavedly. Podle vašeho popisu se bezpečně jedná o Douglasku. Podle měkkého jehličí, vláčných větví a všech částí stromu po zranění vonících silně po grapefruitu se určitě jedná některou ze sedmi druhů douglasek. Mám ji na zahradě. Po zasetí rostla cca do 1m snad deset let. Viděl jsem, že se jí nedaří, tak jsem ji tak velkou přesadil. Na novém místě roste normálně. To může být odpověď na velikost té vaší.  Pokud máte zájem takový stromek vysadit musím vás upozornit, že se jedná o dřevinu v naší přírodě nepůvodní, poměrně rychle rostoucí a dosahující v dospělosti mohutných rozměrů. Běžně se najde v každé lesní školce. U nás je douglasková chvoj hlavní součástí vánoční výzdoby. Je hezká i jako vánoční stromeček, ale větve jsou měkké a brzy se skloní. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 232.242 (?), 28.7.2010 17:53
Tak moment tis je jedovatý ale len kôstka a tá dužina sa úplne normálne je. Pokiaľ si to nevedeli.. už viete som tu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.40 (?), 14.2.2009 23:41

Dobrý den,

           mohla by to být "Douglaska" - Pseudotsuga taxifolia, také jehličí hezky charakteristicky voní, je měkké, ale je to dost vysoký strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 14.2.2009 23:58

Identifikaci stromu by pomohlo několik doplňujících informací-růstová forma(kuželovitý, vysoký úzký,...),mělo to plody a jaké(šiška-dlouhá úzká, kulatá krátká, červený míšek, popř. jiné).Skutečně by to mohl být nějaký kultivar douglasky, my máme ve škole plazivou douglasku, už se ničemu nedivím, co všechno dokáží vyšlechtit.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.42 (?), 11.4.2009 18:19

Myslím, že je to naisto Pseudotsuga menziesii - duglaska. Po rozdrvení v prstoch nádherne vonia po pomarančoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 8.6.2009 21:51

Po pomerančích voní spíš PINUS JEFFREYI, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 8.6.2009 22:47

Myslím, že vás všechny rady přes tis a Žefrejovu borovici kamsi zavedly. Podle vašeho popisu se bezpečně jedná o Douglasku. Podle měkkého jehličí, vláčných větví a všech částí stromu po zranění vonících silně po grapefruitu se určitě jedná některou ze sedmi druhů douglasek. Mám ji na zahradě. Po zasetí rostla cca do 1m snad deset let. Viděl jsem, že se jí nedaří, tak jsem ji tak velkou přesadil. Na novém místě roste normálně. To může být odpověď na velikost té vaší.  Pokud máte zájem takový stromek vysadit musím vás upozornit, že se jedná o dřevinu v naší přírodě nepůvodní, poměrně rychle rostoucí a dosahující v dospělosti mohutných rozměrů. Běžně se najde v každé lesní školce. U nás je douglasková chvoj hlavní součástí vánoční výzdoby. Je hezká i jako vánoční stromeček, ale větve jsou měkké a brzy se skloní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.242 (?), 28.7.2010 17:55
Pravda aj ja si myslím, že je to Pseudotsuga.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika