Ginko biloba



Stránky: 1,  2,  3   
host 
10.8.2003 10:26, zobrazeno: 82294x
Ginko biloba - Santa Cruz - jak pěstovat v našich podmínkách? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 15.8.2003 17:54

Základem je kyseljší půda s častým rosením v polostínu a 4x ročně hnojit Cereritem. Růst bude zdravý a bujný a listy dlouho vydrží na podzim na stromě s jejich zářivou žlutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.234 (?), 25.7.2006 14:30

Naše sousedka má jinan na zahradě a mě by zajímalo, jakým způsobem se dá využít jinan, když je tak léčivý - listy, květy, semena - jako čaj, nebo obklady??? Jsem absolutní lajk. Moje mamka je po mozkové příhodě a pí doktorka jí doporučila právě tablety z gingo biloby.

Tak jestli bychom mohli použít listy ze stromů a zbytečně nedávat za něco, co můžeme mít k dispozici - byla bych ráda za recept.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.162 (?), 27.7.2006 15:37
Vacsinou sa na caj pouzivaju listy ( o kvetoch vobec neviem). Im pripisovane vlastnosti su ale menej ucinne ako medicinsky pripravok. Viem, ze jeden z najbeznejsich je Tanakan. Ak Vam lekar odporucal liek, urcite ho nenahradite listami. Listy treba zbierat v auguste a v septembri (pred zozltnutim). Treba ich vysusit a skladovat v tvamom obale. Rozdrveny pridajte do horucej vody a odporucam ho skombinovat s kvalitnym zelenym cajom, pretoze ginko ako cajovina nie je nic moc (ani farebne, ani chutovo). Upozornujem vsak, ze aj lieky aj vysoke davky caju po dobu dlhsiu ako 6 mesiacov (treba overit u lekara) moze sposobit problemy so zrazanlivostou krvi !!!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.30 (?), 10.11.2008 16:11

Zdravim, nedaleko mého domu je právě tento strom, ze kterého je plno opadlých listů.Zajímalo by mě, jestli se dají použít na čaj i ty žluté opadlé listy nebo jen zelené ze stromu, díky za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.11.2008 19:14

Na čaj se používají jak čerstvé listy ze stromu, tak sušené. Nesbírala bych je ale ze země, nevíte který pejsek je tam počůral...   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.157 (?), 19.5.2010 21:11

Listy je potreba susit cerstve utrzene, ty co jsou spadle na zem vratily ty cenne latky zpatky stromu, jeste nez opadly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.29 (?), 28.8.2010 2:31
Ginko biloba je známá svou léčivou silou, navíc i nádherný strom. Působí i na bolení hlavy a závratě. Slyšela jsem dobrou odezvu na gingimax, který ji obsahuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.16 (?), 29.6.2007 14:18
Mám na zahradě jinan, výšky asi 2,5 m. Jeho kmen je však slabý a bez opory /kůlu by se ohl až k zemi, připadá mi jako gumový. Poraďte, zdy by se nyní letním řezem větví dosáhlo zesílení kmene.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hyde - (4), 18.8.2007 13:17
Je daky rozdiel v pestovanej normalneho ginka a ginko Variagata?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika