Gingko Biloba - problém s pěstováním



host - 76.122 (?)
29.1.2009 12:58

Nevím jak je to u jinanu ale plody bez opylení nejsou v říši rostlin žádná vyjímka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 76.122 (?), 29.1.2009 12:58

Nevím jak je to u jinanu ale plody bez opylení nejsou v říši rostlin žádná vyjímka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.129 (?), 21.2.2012 11:17

je možno jej vypěstovat ze sezbíraných semen?? právě těch silně zapáchajících...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.243 (?), 23.2.2012 14:47

Samozrejme, podarilo sa mi to minulý rok aj za oknom v kvetináči a taktiež vo voľnej pôde. Za oknom si človek pomôže skôr urýchlením, ale neskôr treba dať určite von. Je to krásny a taktiež liečivý strom. Minulú jeseň som v Botanickej v Bratislave opäť zozbieral niekoľko kusov (smrdkajú, ale dá sa to zvládnuť) prezimoval vo vlhkej pivnici a už ich idem sadiť.

PS: Z listov (nie tých zasadených jednoročných :-) si robíme napr. čajík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.14 (?), 22.5.2012 6:42

Halo, mam asi 4-5 let stary gingo,2 metry od plotu.da se jeste presadit?jake ma koreny?Da se upravovat kracenim tak abych ho nemusela presadit?Co pak udelaji koreny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.7 (?), 22.5.2012 18:58

Určitě dá. Gingko je docela odolné. Letos jsem na jaře přesazoval cca1 m gingko a nechtěně jsem mu "amputoval" ten nejtlustší kořen, který šel překvapivě do boku... Dneska po cca 2 měsících normálně roste. Takže, určitě opatrně obrýt, ne jako já blush,  a s kořenovým balem přemístit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.178 (?), 24.5.2012 19:06

Ano, zasadila jsem pět semen z parku ve Strážnici. Vyrostl jeden stromek, který mi v květináči bez problémů prosperuje třetím rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.4 (?), 27.5.2012 22:22

Dobry den, chtela jsem se zeptat take na Ginko Bilobu, mame jej v zahrade jako velky vzrostly strom a jiz druhym rokem ma divne listy, jakoby male, zakrsle, takze strom pusobi hrozne hole. Je to samecek, nema plody, nevite nekdo cim to muze byt? Mame kocku i psa, kolem stromu jsem dala rakosovoou rohoz, aby mu kocka nenicila kuru osrenim drapu. Chtela jsem se zeptat, zda by jste mi nekdo dokazali pomoci, jak strom dostat zase do formy. Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika