Řez stříbrného smrku



host - 96.121 (?)
12.12.2006 19:34
doporučila bych vám strom pokácet,byt je to bolavé rozhodnutí.Ale máte možnost ho nahradi např.pinus sylvestris watereri,která je skutečně nádhernou borovicí,roste velmi pomalu a v průběhu 100 let naroste pouhýyh sedm metrů a vám jistě vedení nestrhne.Mějte se hezky.Petra
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 1.251 (?), 30.8.2006 11:21, zobrazeno: 20121x

Dobrý den

Mám doma stříbrný smrk vysoký cca 12 metrů vysázený cca dva metry od elektrického vedení, to je ve výšce asi 8 metrů. Vedení je sice v kabelu, takže nehrozí jiskření při kontaktu, ale strom je v proluce na větrném místě a mám obavu, že se může na vedení přelomit. Chtěl jsem se zeptat, jak takový smrk snáší řez, uvažoval jsem řez cca ve výšce 5 -6 metrů, takže bych odstranil cca polovinu až 2/3 koruny a za pár let, pokud obroste, zkrácení výrůstků pod vedením.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.141 (?), 24.11.2006 11:10
tak ho fikni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 24.11.2006 14:36
Stříbrný smrk snáší řez velice špatně, navíc jeho přirozená reakce - tzn. náhrada vrcholu jednou z postranních větví - by vaší věci moc neprospěla. Doporučuji strom nahradit jiným vhodnějším druhem (pod vedením VN a VVN má být v ochranném pásmu vegetace do 3m výšky).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 24.11.2006 22:00
Pokut je to pěkný stříbrňák, bylo by dobré ho nabídnout nějakému zahradníkovi na dušičkovou vazbu. Je škoda takovéto chvojí spálit. Navíc by řez a ůklid provedl sám. Už jsem viděl pár stromů takto řízlých v polovině a bez problémů to zvládly. Potom se ale horní větve začínají zvedat a udělají za pár let několik vršků. Můžete každý rok upravovat řezem. Nemusíte se bát, ale už nikdy to nebude strom s klasickým terminálem.    VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 9.12.2006 7:28

No letos už je pozdě ho někomu nabídnout a jen tak že bych ho fiknul a to chvojí pak zlikvidoval nebo třeba použil na zakrytí rostlin, na to je moc pěkný. Akutní nebezpečí nehrozí, takže to není třeba. Asi ho někomu nabídnu na vánoce příští rok, když se fikne v polovině, vyjde z toho pěkný tak čtyřmetrový stříbrný smrček. A za takové dva, tři roky potom uvažuji, že fiknu ten vrcholový výhon, co poroste pod tím vedením, ten na druhé straně spíše nechám, od toho kabelu už by měl být dost daleko.

Díky všem za rady.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.121 (?), 12.12.2006 19:34
doporučila bych vám strom pokácet,byt je to bolavé rozhodnutí.Ale máte možnost ho nahradi např.pinus sylvestris watereri,která je skutečně nádhernou borovicí,roste velmi pomalu a v průběhu 100 let naroste pouhýyh sedm metrů a vám jistě vedení nestrhne.Mějte se hezky.Petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.139 (?), 23.1.2007 20:33
stejný problém jako vy jsme řešili před 6 lety,nakonec jsme mu špičku zkrátily asi o 5m ,a ona během2 let krásně obrostla,nyní pomalu po vichřici přemýšlíme,jestli to nemáme zopakovat,stejně nás následovalo několik sousedů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika