co je to za kultivar Chamaecyparisu?



host - 117.251 (?)
26.2.2009 22:52

Označení od p Holaty je správné a to bez pochyb.

První cypšišek Lawsonův a druhý zerav západní -  rozeznávání o jaký kultivar se přesně jedná je zbytečné, spousta kultivarů je podobných ne-li stejných.

A co se týče zeravu sečchuanského (sutchuenensis) - je vzácný, ale pěstuje se. Mám ho na zahradě a problémy s našim podnebím zas příliš nemá je vzdáleně podobný zeravu japonskému (t. standishii). A z jiných v přírodě pomalu vyhynulých jehličnanů pěstuji pseudotaxus chienii (patis), torreyu taxifolii popř. v tranžeji glyptostrobus (patisovec) - vše více jak 10let zasazené a bez problému rostou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
dendros - (1) - 223.32 (?), 20.12.2008 15:06, zobrazeno: 13061x

Prosím, chtěl bych se zeptat co je to za kultivar Chamaecyparisu. Stáří asi 20 let a ze stran párkrát sestřihovaný. Děkuji

chamaecyparis
chamaecyparis
chamaecyparis2
chamaecyparis2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.138 (?), 19.1.2009 4:41

Neni to stoprocentni ale ten prvni muze byt Chameacyparis -nootkatensis   take znamy jako Alaska yellow -cedar. Na druhe bych rekla Chamaecyparis obusta 'Nana Gracilis'.Podivejte se na internetu a porovnejte.Elina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jholata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 21.122 (?), 19.1.2009 9:40

Na prvním obrázku je některý zlatý kultivar Cypříšku Lawsonova (je jich spousta) a na druhé se jedná O thuja occidentalis (Zerav západní) a nikoliv o cypříšek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.78 (?), 19.1.2009 23:47

Mate pravdu ten druhy je Thuja sutchuenenisis.Elina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.228 (?), 20.2.2009 9:44

Tak ta "Thuja sutchuenensis" by byla tedy světová rarita :-)! 80-90 % dotazů a odpovědí na tomto webu jsou nástřely, a to zcela mimo, ztráta času. Pokud máte nějaký problém, je třeba vzít vzorek a dojít za odborníkem (ne do Hornbachu apod.), ne vyhrabat nějaké bludy na netu či zahrádkářské literatuře, a pak tím mást ostatní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 20.2.2009 10:49

"chamaecyparis 2" bych označil jako Thuja occidentalis Lutescens (alespoň tak jsme se to kdysi učili a pěstovali ve školce).

Thuja sutchuensis neznám, čtu poprvé.

"chamaecyparis 1" - zde se shoduji s Ing. Holatou - zlatá odrůda cypřišku Lawsonova bezu bližšího určení - jsou jich desítky a často se liší jen v detailech. Může to být Lane, Stewartii, Alumii Aurea atd. atd.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.228 (?), 24.2.2009 9:07

Ta Thuja sutchuenensis skutečně existuje, ale v přírodě je již pravděpodobně na původních stanovištích (Čína) vyhynulá (snad jako jediný jehličnan). I v kultuře je však velmi ojedinělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 24.2.2009 12:18

Nepopíral jsem její existenci (jen jsem o ní ještě neslyšel; ale já jsem toho ještě neslyšel a nečetl... a nevyhledával).

A dotaz: Vy ji máte? (Hoďte sem foto pro informaci).

A je zajímavá informace, že jehličnany nejsou vyhynulé; o tom jsem nikdy nepřemýšlel (a teď marně přemýšlím, že bych to o nějakém z nich slyšel: na pokraji vyhubení jsou myslím nějaké cypřiše na Sahaře?).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.228 (?), 25.2.2009 21:54

možná není ještě zcela na původních lokalitách (je to endemit objevený někdy až r.1899) vyhubená, ale je kriticky ohrožená. Káceli to pro vonné dřevo. Snad několik málo malých rostlin přežilo někde v nepřístupných oblastech. Foto někde na netu najdete. Samo, že ji nemám- je to rarita i velikých sbírek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.251 (?), 26.2.2009 22:52

Označení od p Holaty je správné a to bez pochyb.

První cypšišek Lawsonův a druhý zerav západní -  rozeznávání o jaký kultivar se přesně jedná je zbytečné, spousta kultivarů je podobných ne-li stejných.

A co se týče zeravu sečchuanského (sutchuenensis) - je vzácný, ale pěstuje se. Mám ho na zahradě a problémy s našim podnebím zas příliš nemá je vzdáleně podobný zeravu japonskému (t. standishii). A z jiných v přírodě pomalu vyhynulých jehličnanů pěstuji pseudotaxus chienii (patis), torreyu taxifolii popř. v tranžeji glyptostrobus (patisovec) - vše více jak 10let zasazené a bez problému rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika