Čím podsadit cypřišky?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?)
15.7.2018 23:30

Mám obavu, že struktura a aroma kůry cypřišků je jako značkovací médium nepřekonatelné. Proti kočičímu zančení jsem musel kmínek a pár kosterních větví opatřit prstýnky z drátu, aby ze zamezilo dlouhému tahu packami po zatnutí drápu a zároveň nabídnout škrabadlo podobné atraktivity (lipový kuláč 12 cm průměru a 1/2 m dlouhý).

Jinak ono to občurávání není až tak agresivní, jako později vytvořené fosforečné soli a oxidované aminy. Při zátěži jedním pejskem možná bude stačit pravidelný oplach čistou vodou nebo 2% roztokem hořké soli.

SfK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 48.179 (?), 15.7.2018 5:41, zobrazeno: 3785x
Poraďte prosim rostlinky vhodné pod cypřišky. Rád bych jimi zabránil pejskovi v čůrání na ně - moc jim to nesvědčí. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.176 (?), 15.7.2018 6:27
Jeste doplnuji: Je to ze strany, na kterou sviti slunce, takze by to melo byt neco, co rado slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.248 (?), 15.7.2018 9:14
Co třeba denivky? Nemám ovšem tušení, co s nimi udělá psí občůrávání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?), 15.7.2018 8:46

To máte těžký. Ono je málo rostlin, které by u paty cypřišku přežily to sucho. Pokud navíc požadujete protiobčůrávací funkci, tak těch ještě méně. Já osobně mám u paty cypřišku levanduli a šalvěj, ale trvalo 3 roky než se levandule obstojně chytla a rozrostla do samoobnovovací velikosti, šalvěji to trvalo o 2 roky více. Dařit by se tam mohlo i rozchodníkům a netřeskům, ale to vše nepřežije "psí péči"

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.179 (?), 15.7.2018 12:25

Psí moč spálí všechno. Co tam nabídnout pejskovi ke značkování pár zatlučených kolíků?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?), 15.7.2018 23:30

Mám obavu, že struktura a aroma kůry cypřišků je jako značkovací médium nepřekonatelné. Proti kočičímu zančení jsem musel kmínek a pár kosterních větví opatřit prstýnky z drátu, aby ze zamezilo dlouhému tahu packami po zatnutí drápu a zároveň nabídnout škrabadlo podobné atraktivity (lipový kuláč 12 cm průměru a 1/2 m dlouhý).

Jinak ono to občurávání není až tak agresivní, jako později vytvořené fosforečné soli a oxidované aminy. Při zátěži jedním pejskem možná bude stačit pravidelný oplach čistou vodou nebo 2% roztokem hořké soli.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.248 (?), 16.7.2018 6:38
Presne. Uplne toho naseho chlupace vidim: Prijde k zatlucenemu koliku, ocucha ho, pomysli si "tak tohle je naprd" a pujde zase ke svemu oblibenemu cyprisku. On nam na zahrade jinak moc neznackuje, nechava si to na prochazku do lesa, ale ty cyprisky jsou proste moc lakave. Tak to holt asi budu resit tim pravidelnym oplachem. Diky moc za vsechny odpovedi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 149.147 (?), 16.7.2018 8:13

Obyčejný zatlučený kolík chlupatci asi opravdu nic neřekne. Ale když bude označkován někým jiným, pak to (prý) funguje. A občas mu to (prý) chce "přeznačkovat".

Jak jsem slyšel, předávám dál.

- Vyzkoušejte, nic za to nedáte.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 102.2 (?), 17.7.2018 12:37

Mám na zahradě kvůli pejskům, kolem všech stromků, nízký drátěný plůtek 30cm. Záleží jak je psí zahradník velký, k nám chodí pejsci jen na návštěvu a zatím stromky odolávají. Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika