Borovicka - hnednuti



host - 248.197 (?)
25.7.2019 21:39

Hryzci ožírají kořeny jabloní, ale že by žrali i borovici jsem neslyšela - ta dost voní pryskyřicí, že by jim chutnala? Nevím. Uvidíte.    Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 61.50 (?), 18.7.2019 21:11, zobrazeno: 2942x

Chtel bych poprosit zda by nekdo mohl poradit co je s jednim jehlicnanem co mame na osobnim balkone (borovicka)

Jeste loni se na nem zacali obevovat male pavucinky a shnout jehlicky... postrikali jsme to pravidelne loni pripravkem na bazi rock effect (olej z pongammia pinata).. vypadalo ze to zabralo

Tento rok ovsem se to obevilo znovu, 2x postrik pomohl ale pak i kdyz pavucinky zmizeli strom se prestal uplne vyvijet a zacal shnout zevnitr ven. Ted to pokracuje a stromek pachne jehlicnanem a jehlicky zacali byt lepive (asi vypousti stavy z nejakeho duvodu)

viz foto... Nevite prosim co by s tim mohlo byt a zda ten stromek se da zachranit?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 19.7.2019 7:34

Máte tam mšici. Postřiky na bázi oleje musí ucpat dýchací otvory, ale tato je chráněná, je jako ve vatě. Na ni se olej nedostane. To chce tvrdou chemii. A raději třeba hned. 

Opadává ze středu jehličí. jJestli to není ničím jiným, což je možné, jedna ze známek, že se již mělo přesadit do většího květináče. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.2 (?), 19.7.2019 11:17

Dekuji za odpoved, doporucite nam nejake chemicke pripravky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Silviema - (2) - 39.19 (?), 24.7.2019 13:45
Moje borovice, kterou jsem na jaře vysadila, zacla usychat od novych prirusku. Nevim jestli je to spatnou zalivkou asi tak pred mesice a neco jsem ji prihnojila horkou soli. Je na jizni strane a zalevam jednou za cas. Mam zacit kazdy den zalevat a doufat ze to jeste zvladne? Dekuji
Sesychani borovice
Sesychani borovice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.197 (?), 24.7.2019 21:43

Spíš než denně zalít občas, ale důkladně, aby voda vsákla do hloubky. A nad kořeny bych v těhle pařácích dala nějaký mulč, aby se snížil odpar vody, než pořádně zakoření.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 24.7.2019 22:05

Silviema- pokud zalíváte jen občas, nemusí to stačit, pokud je to okolo poledne a ještě k tomu studenou vodou... Mnozí pěstitelé, z nichž někteří jsou machři v jiných oborech, jsou rozladěni, že jejich rostliny ihned nesplňují sliby prodejců-např.stran nenáročnosti péče, zálivku nevyjímaje. Za a: prodejce chce utržit a z toho dobře žít, za b: člověk uběhne i 42km+190m za 2h a něco-jenže zdaleka ne každý, a i toho při síle, talentovaného to stojí léta dřiny a odříkáníwink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Silviema - (2) - 39.19 (?), 25.7.2019 21:29
Mohla by to jeste zvladnout? Premysleli jsme jeste jestli by nemohla mit ozrane koreny. Uz nam tak zlikvidovali mladou jablon.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.197 (?), 25.7.2019 21:39

Hryzci ožírají kořeny jabloní, ale že by žrali i borovici jsem neslyšela - ta dost voní pryskyřicí, že by jim chutnala? Nevím. Uvidíte.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika