Borovice lambertova a borovice hvězdovitá



host - 95.116 (?)
4.9.2020 17:47

Docela by som mal zaujem. Mam uz rodiacu borovicu pinaster. Ale este nemam plodive semena. Zatial 3 sisky a 10 tohtorocnych sisticiek.

Tento rok mi zarodila po 11r aj Borovica Pinia. Snad o 3 roky budem zbierat sisky.

Mal by som zaujem aj o Borovicu Lambertovu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 105.194 (?), 29.5.2006 14:31, zobrazeno: 19171x

Dobrý den,

sháním borovici lambertovu a borovici hvězdovitou.

Prosím, nabídněte na e-mail: riess@cdz.cz.

S pozdravem

Riess.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jholata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 2.1.2007 15:09

Dobrý den,

Pinus lambertiana (B.Lambertova) - roubujeme ji. Brovice hvězdovitá -P.
pinaster u nás stěží venku vydrží (pocháze ze Středomoří).

Příjemný den. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.51 (?), 3.1.2007 23:55

Borovice hvězdovitá /pinus pinaster/ u nás venku nevydrží.Přivezl jsem si z Itálie šišky této borovice /menší než piniové,asi jako orlí vejce/ vzešlo mi 40 semenáčků a kromě 3 ks všechny jako 3 leté v nevytápěném skleníku nepřežily loňskou zimu. Karvinsko.

Borovici lambertovou jsem ještě dospělou s prý 40 cm šiškami ještě nikde v ČR neviděl.Dostal jsem nějaké tipy ale vždy se ukázalo,že jde o nějakou jinou -nejčastěji o borovici těžkou ,která snese i drsnější podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.3 (?), 4.1.2007 9:47
Těžko zaměňovat borovici těžkou s borovicí Lambertovou. Zatímco borovice těžká patří do sekce tříjehličných, tak borovice Lambertova do sekce pětijehličnatých.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.51 (?), 25.1.2007 16:28

To jó.Ale ti co mi o ní řekli si jehlic nevšimli,jen viděli na borovici veliké šišky.

Vy o nějaké dospělé borovici lambertové  volně rostoucí  v ČR víte?

Chtěl bych utrpět šok,jako v zahradnictví Horizont u Olomouce,kde  před obchodem rostly dvě 10 m Araukalie Araukana.Když jsem přišel blíže ,zjistil jsem,že jsou v zakopaných obrovských plastových vanách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.253 (?), 1.2.2007 10:07

Dobry den,

Pred 7 lety jsem si domu privezl sisku pinus pinaster, klicivost byla vysoka a tomto roce 8ks dosahne veku 7let. Vyska techto drevin(7let) je od 0,6 do 2m. Jeden kus mam vysazeny na zahrade jiz tretim rokem. Pokud budete mit zajem mohu zaslat foto. Prvni roky jsem je pres zimni obdobi umistil do bezmraze mistnosti. Na pudni podminky tato borovice neni nijak narocna, roste v 390m.n.m. nedaleko od plzne. Dle odborne literatury jsem si vedom, ze by tomuto druhu borovice nemely vyhovovat nase klimaticke podminky, ale proc ji nevysadit a zkusit ji pestovat u nas. Je tu ale riziko, ze az prijde tuha zima ci vyrazna zmena klimatickych podminek, uhyne...

Ludek, ilanramon@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.221 (?), 13.2.2007 12:59
Borovice lambertova v starším provedení roste v Nových Dvorech, a mimoděk i u mě na zahradě - růst je poměrně rychlý otužilost poměrně spolehlivá, zvlášť když pěstuji na ostravsku borovici pinii, mexickou a spol. Lambertova je, ale roubovaná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.6 (?), 11.6.2007 22:59
Borovici Lambertovu prodávájí lesoškolky Řečany + ještě jiné zajímavé druhy =  za velmi příznivou cenu: http://lesoskolky.cz/lss/index.php?id=cz&nc=c4

Slávek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.227 (?), 25.8.2020 9:54

Mám k dispozici roční semenáčky borovice přímořské, pokud by měl někdo zájem, daruji :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.116 (?), 4.9.2020 17:47

Docela by som mal zaujem. Mam uz rodiacu borovicu pinaster. Ale este nemam plodive semena. Zatial 3 sisky a 10 tohtorocnych sisticiek.

Tento rok mi zarodila po 11r aj Borovica Pinia. Snad o 3 roky budem zbierat sisky.

Mal by som zaujem aj o Borovicu Lambertovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika